На святі випускного оберуть найкращі вишиті костюми

Автор:     Опубліковано: 24 Травня 2016 о 19:00    272 переглядів

Конкурс на краще вишите вбрання у Тернополі відбувається традиційно, в рамках випускного, вже майже 10 років. Цьогоріч за призові місця змагаються 47 учасників, розповідають в міському управлінні освіти та науки.

ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник міського управління освіти і науки:

«14 шкіл бере участь. Такий конкурс в нас проводиться з 2008-го року. Різні номінації: і чоловіча вишита сорочка, жіноча вишита сорочка, плаття коктейльне, костюм – жіночий, чоловічий. Так що надіємося, що переможці будуть однозначно».

Учасники зізнаються, перемогти, звичайно, хочеться, але основне – пам’ятати та популяризувати український національний одяг.

МАР’ЯНА КОГУТ, учасниця конкурсу:

«Я ще з дитинства знала, що я на випуск піду в вишитій сукні, бо це наша історія і це наші символи і вважаю, що якраз ми, українці, повинні гордитися тим, що в нас є такий національний одяг і потрібно підтримувати цю традицію».

МАР’ЯНА БОРТНИК, учасниця конкурсу:

«Я вважаю, що вишиванку треба поширювати серед молоді, а випускний це саме якраз таке дійство, коли, ну, варто. Адже якщо ми будем, випускники, молоді люди, любити своє, відповідно, ми будем передавати його і таким чином буде розвиватися наша культура і любов до рідного, любов до вишиванки».

Дівчата розповідають,  їхні вишиті плаття ручної роботи.

МАР’ЯНА КОГУТ, учасниця конкурсу:

«Я прийшла на номінацію вечірня сукня. Вишивала моя мама і бабуся протягом року. Тобто самі, ми не купували і вже потім вишивалося на канві, це вишивка і оздоблена бісером».

МАР’ЯНА БОРТНИК, учасниця конкурсу:

«Вишивала це моя мама – це не перший і не останній її виріб, вишитий бісером. Але завжди в більшості я схиляюся до таких українських квітів. Тобто соняшники, маки. Саме в таких орнаментах мені зручно і я відчуваю певну енергію в цих вишиванках».

Серед вишитих суконь та костюмів дівчат, чимало уваги привертали вишиванки хлопців. Максим, до прикладу, свою сорочку вишив сам.

МАКСИМ ГЕВКО, учасник конкурсу:

«Це тяжко, бо треба багато терпіння мати, бачити маленькі деталі, нитку, щось зривається – нервуєшся. Вишивав десь, може, місяць, десь тако. Тут так, як би зірка є і калина, це так, як би означає для мене, що я вільна людина».

На власників кращих вишитих костюмів традиційно чекає фінансова винагорода. Для нагородження переможців конкурсу, виконком виділив 10 000 гривень.

СНХ: ОЛЬГА ПОХИЛЯК, начальник міського управління освіти і науки

«8 учасників отримають по 1000 гривень і 1 – 2000 гривень. Журі буде працювати, буде вибирати кращих з кращих. До речі, це не просте завдання, тому що з кожним роком учасників більшає, костюми, плаття оригінальні, кожен по-своєму, з різного стилю, але будем старатися вибрати достойні, найкращі».

 

залишіть коментар