У Тернополі провели «Ніч в музеї»

Автор:     Опубліковано: 18 Травня 2016 о 21:22    457 переглядів

Ось такий бій середньовічних лицарів можна було побачити напередодні Міжнародного Дня музею. Перевдягнуті хлопці користуються справжньою зброєю, проте, зізнаються – трохи затупленою. Цим боєм з ініціативи молодіжної міської ради розпочали акцію «Ніч в музеї».

ВЕРОНІКА ДЯКОВИЧ, голова молодіжної міської ради:

«Ця акція вже має дуже давню історію. В світі вона відбувається з 97-го, в Україні вона з 2008-го року, сьогодні в Тернополі вперше вона відбувається. Всі експозиції є відкриті для відвідувачів і кожна експозиція має свою якусь родзинку, тобто в нас є живі експонати. Також будуть майстер-класи різноманітні з народного мистецтва і з середньовічного танцю і вкінці, при кінець акції буде в музеї Форт Буаяр».

НАТАЛЯ ЧЕКАНОВА, заст. директора Тернопільського обласного краєзнавчого музею:

«Екскурсовод-науковці одягнені у національний стрій, у міщанський одяг, в одяг воїна УПА, одяг Січового стрілецтва, одяг воїна УГА, тобто про період, який вони розповідають і представляє, говорить їхній одяг. Також виставковий зал, де в нас експонується виставка «Маріуполь на межі». Там був авторський вечір українського барда – Олександра Івановича Смика».

Відвідати музей в пізній час виявили бажання чимало охочих. У кожній залі, екскурсоводи розповідали свою історію. Ось тут, наприклад, відвідувачі дізнавались про життя первісних людей.

«Людина, спасаючись від холоду і голоду, мусила просто вбивати, в ті часи виходу в неї просто не було – вбивати мамонтів заради їжі і шкіри, якою вона могла спастись від зледеніння».

Далі знайомимось із побутом племен дулібів, які жили у наших краях у VІ-VІІІ століттях.

«Жили вони от в таких напівземлянках з рубної чи ступової конструкції, розташовувалися такі житла поблизу річок, на підвищеннях. Ще є вон реконструкція печі – піч-кам’янка, яка топилася по-чорному. Це дим виходив через віконечко, через двері йшов. Не було димарів».

Також у музеї сьогодні свою історію розповідає княгиня Ольга.

 «Вітаю, подорожуючі. Я – велика Княгиня Ольга, правителька Русі. Дружина Ігоря – одного з засновників цієї держави, мати Святослава – великого завойовника, бабця Володимира та Ярослава, які принесли на нашу землю культуру. Ідемо за мною. Саме вони скинули цього ідола в Збруч-річку, принесли на нашу землю культуру, письменство, освіту , віру християнську. Але прийшли іноземні правителі  і все це знищили. Тому я вас і покидаю».

Ще частину нашої історії чуємо від справжнього українського козака.

«Під проводом уродженця нашого краю Северина Наливайка почали цю боротьбу проти польського гніту, який був на той час. Якщо ми пройдемо дальше по експозиції, ми можемо з вами побачити, власне, ту боротьбу, яку продовжив Богдан-Зеновій Хмельницький і, зокрема, на території нашого краю у 1649-му році під Збаражем та Зборовом відбулися важливі події».

Взяли участь у дійстві «Ніч в музеї» також і діти. Настя, до прикладу, знає чимало віршІв Шевченка і декламує їх біля експозиції, присвяченій Кобзарю.

НАСТЯ:

«Поклала мати коло хати маленьких діточок своїх, сама  заснула коло їх, затихло все, тільки дівчата і соловейко не затих.

О, яка ти молодець? Довго вчилося? Не важко було?

-Не важко, але я вчилася довго трохи.

-А скільки тобі років?

-5.

– А ти садочку навчаєшся чи ні? Хто тебе запросив сюди?

– Нє, це мама мене привела. Я просто сестрі допомагала.

– Настя, а подобається тобі таке?

-Так.

-А що ти цікавого сьогодні побачила в музеї?

-Побачила Тараса Григоровича всьо, то, шо він є і побачила кімнату його».

Тут же її сестра – Оленка грає на бандурі. Відвідувачі ж нічної акції в краєзнавчому музеї кажуть, таким дійством задоволені і охоче діляться із нами своїми враженнями.

ДАНИЛО:

«-Мені сподобалось, що билися  хлопці і українець виграв. Сподобались воїни, що я тримав автомата.

-А які це двоє хлопців билися? Хто вони були?

– Вони були лицарями. Мамонт був. Там дуже цікаво, що в нього був такий скелет. Мені дуже ще сподобалось тримати лук, я вдівав шолом»

МАР’ЯНА:

«Мені найбільше сподобалось життя давніх людей, трипільців, слов’ян, як вони колись жили, наприклад, трипільці колись виготовляли керамічний посуд і для мене це було дуже цікаво слухати. На мою думку, краще отак подавати інформацію, закликати людей, щоб вони приходили сюди і дізнавались більше про наш край».

ПЕТРО і САШКО:

«-Мені дійство сподобалося, все так гарно зробили, свічки, безплатно все. Все просто клас.

Програма дуже гарна, дуже цікава.

-Вже відвідали всі зали чи ні?

-Ми були ще поверхом нижче відвідали. Зараз тут дивимся.

-А як вам така ідея – проведення екскурсій в такому стилі в музеї?

-Дуже. Дуже хороша ідея. Дуже цікаво».

ЕЛІНА:

«Ви знаєте, коли ходиш в школі на екскурсії і слухаєш екскурсовода, якось так, нудненько, розглядаєш то все. Зараз зовсім по-іншому відкривається. І навіть  дивлячись на те, що буквально 2-3 місяці назад просто прийшли собі, походили по поверхах, подивилися, такий варіант екскурсії шикарно виглядає і дізнаватися історію краю в такому варіанті – набагато цікавіше».

Акція «Ніч в музеї» завершилась близько 1-ї ночі. Організатори кажуть, подібні заходи намагатимуться влаштовувати і надалі.

залишіть коментар