У Тернополі відбувся дводенний форум, присвячений децентралізації

Автор:     Опубліковано: 24 Червня 2016 о 20:20    563 переглядів

У Тернополі говорили про переваги об’єднання. У нашому місті протягом двох днів тривав регіональний форум «Практичні аспекти децентралізації влади та побудова багаторівневого діалогу в громадах». В перший день учасники зібралися на панельну дискусію.

ВІКТОР ЛИТВИНЧУК, директор Офісу реформ у Тернопільській області:

«Цей форум переслідує мету, щоби навчити тих голів об’єднаних територіальних громад, які ще не об’єдналися, переконати їх в потребі здійснення реформи. Але не просто розказати їм теорію, а ближче перейти до практики. І ми запросили кількох голів уже на сьогодні створених громад, щоб вони на своєму прикладі показали, що дало їм об’єднання. Нам взагалі не потрібне об’єднання заради об’єднання, проведення реформи заради реформи. Реформа має результат тоді, коли люди реально відчують, що від тієї реформи вони мають якісь прибутки, якийсь зиск».

ОЛЕКСАНДР СЕРГІЄНКО, представник ГО «Інститут громадянського суспільства»:

«Насправді, це реформа усієї державної влади. Кожна рада, обласна і районна, буде мати виконавчий комітет. Державна влада буде здійснювати лише притаманні їй функції. Тобто, державну політику, зверху донизу,  і контроль, нагляд за діяльністю органів місцевого самоврядування. Не втручання, а саме – спостерігання збоку».

Громади отримують повноваження та ресурси, аби хазяйнувати самим на своїй території. Якщо ж органи місцевого самоврядування будуть приймати рішення, які суперечать законодавству чи інтересам громади, каже Олександр СергіЄнко, то державний представник, так званий префект, зможе їх зупиняти.

ОЛЕКСАНДР СЕРГІЄНКО, представник ГО «Інститут громадянського суспільства»:

«А люди повинні розуміти, що все отут от вирішується, знизу, на місцях. І контролювати треба не Президента чи Уряд, а контролювати треба місцевих чиновників і місцевих олігархів».

Раніше подібні форуми провели і в інших містах України.

ВІКТОР ЛИТВИНЧУК, директор Офісу реформ у Тернопільській області:

«В чотирьох пілотних містах відбуваються такі форуми. Наше місто є останнім у цій вервечці. А 5 липня буде підсумковий Форум у Києві».

ОЛЕКСАНДР СЕРГІЄНКО, представник ГО «Інститут громадянського суспільства»:

«Я за останні три тижні бував і в Запоріжжі, і в Одесі, перед тим – на Донбас їздив. Я сподіваюсь, що більшість зрозуміла переваги об’єднаної територіальної громади. А ми, зі свого боку, отримали інформацію, які треба ще зміни вносити в законодавство, в нормативні документи, для того, щоб узгодити багато конфліктних питань».  

Другий день форуму присвятили практичним питанням та провели тренінг, під час якого навчали основам тих потенційних голів громад, які ще в роздумах, варто розпочинати процес об’єднання, чи ні.

 

залишіть коментар