Літо час відпусток. Однак, щоб відпочинок вдався на всі сто, необхідно до нього добре підготуватися. В першу чергу слід пригадати правила безпеки.
СЕРГІЙ ДАНІЛІН, керівник прес-служби УДСНС в області
«Пам’ятайте, що відпочивати потрібно лише в обладнаних для цього місцях, категорично забороняється вживати алкогольні напої під час відпочинку біля води. Також не залишайте без нагляду дітей, які не вміють плавати. В час відпочинку на природі пам’ятайте елементарні правила пожежної безпеки: не залишайте вогонь без нагляду. Недбало кинутий недопалок може призвести до пожежі, яка буде мати катастрофічні наслідки. Крім того, хочеться звернутися до батьків: під час літніх канікул не залишайте без нагляду дітей».
Аби ваш відпочинок ніщо не зіпсувало, готуватись до нього заздалегідь закликають і медики. Відправляючись у дорогу не забудьте прихопити із собою ліки першої необхідності. Краще їх зібрати в одну аптечку. Допоможе вам у цьому футляр для препаратів, його вартість може бути різною, нам вдалося знайти за 26 гривень. Однак перед тим, як йти в аптеку, проконсультуйтеся у лікаря.
ВІОЛЕТА ШЕМБЕЛЬ, лікар загальної практики – сімейний лікар ТМКЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги»
«В сьогоднішній час багато людей відпочивають за кордоном і там стикаються із проблемою, де взяти ліки, якщо у них немає із собою страхового полюсу. Пошук самих аптечних пунктів, відпустка препаратів за рецептами лікаря і тому саме пригодиться «туристична аптечка».
У свою дорожню аптечку необхідно покласти препарати, які захистять вас від кишкових розладів, болів у шлунку, здуття та покращать травлення, каже лікар.
ВІОЛЕТА ШЕМБЕЛЬ, лікар загальної практики – сімейний лікар ТМКЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги»
«Перш, ніж виходити на сонце людина обов’язково повинна нанести на шкіру сонцезахисні креми чи спреї. Також тривале перебування на сонці може викликати перегрівання чи опіки, в таких випадках в аптечках повинні вміщати у собі жарознижуючі препарати».
Не варто забувати і про протиалергічні та захисні препарати від укусів комах, каже Віолета Шембель. Аби не виникло проблем із акліматизацією, покладіть в аптечку противірусні засоби.
ВІОЛЕТА ШЕМБЕЛЬ, лікар загальної практики – сімейний лікар ТМКЗ «Центр первинної медико-санітарної допомоги»
«Досить часто стикаються із травмами, порізами для цього в нашій аптечці, звичайно, повинні бути препарати перев’язувальний матеріал: це бинт, вата, бактерицидний пластир. Ще антисептики, зокрема: йод, зеленка, перекис водню. Потрібними будуть спазмолітики».
Ми пішли в аптеку, аби підрахувати скільки коштуватиме такий медичний набір у дорогу. Зважаючи на економічну ситуацію в країні, в аптечку збирали таблетки не упаковками, а по пластинці, при чому просили фармацевта обирати найдешевші варіанти. В результаті медикаменти обійшлися більш як у двісті гривень, плюс ще близько ста за сонцезахисний засіб. Як альтернативу, пропонують в аптеці, можна придбати вже зібрану, «універсальну» аптечку, але варто пам’ятати захист від сонця туди теж не входить.
ОЛЬГА ЖЕРУХА, директор-завідувач аптеки №78 обласної ради
«Універсальна» у нас вартує 163 гривні. Засоби є: перш за все джгут, кровоспинні засоби, антисептичні, знеболюючі, анальгетики, йод, вата, бинт стерильний, лейкопластери, вугілля знаходиться там, знеболюючі, голка є в ньому також. Безпосередньо навіть деякі пишуть, що є і сода медична для промивання ран».
Фахівці наголошують – купуючи лікарські засоби не забувайте ознайомитись з інструкціями.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.