Ще не відкритий дитячий садочок став причиною конфлікту громади

Автор:     Опубліковано: 3 Серпня 2016 о 19:03    1 001 переглядів

Ще не відкритий дитячий садочок став причиною конфлікту громади.  На вулиці Юності вже цього вересня запрацює дошкІльний заклад №3. Проте для тієї кількості дітей, які у ньому навчатимуться, території замало. У міській раді знайшли вихід із цієї ситуації, але деякі представники громади виявились категорично проти. Чи вирішився конфлікт – дивіться далі.

«-Визиваємо поліцію.

Чого ви лякаєте поліцією?

-Чого ви маєте створювати собі комфорт, а ми дальше маєм жити в дискомфоті?».

Ось таким був ранок у Тернополі на Юності, 9. Причина конфлікту – дитячий садочок, який має запрацювати із 1-го вересня. Точніше не сам садочок, а те, що для повноцінного його функціонування потрібно збільшити прилеглу територію.

ОЛЬГА ДОВБЕНКО, завідувач дитячого садочку №3:

«Ми відкриваємо 6 вікових груп. Нам не вистачає території, не вистачає земельної діляночки для того, щоб побудувати дитячі майданчики. Навіть не побудувати, а облаштувати дитячі майданчики, де будуть пісочниці, лавочки, столики, все. Більше ніякого будівництва ми проводити не будем. І для цього нам міська рада виділила 10 сотих, які знаходяться зліва від нас».

АНЯ:

«Дітям мало там місця, не будуть один на одному. Добре, що садік відкривають, добре, що стільки дітей понабирали. Ато раніше закривали, зараз все відновлюється. Для чого ще робити щось напоперек? Я вважаю, що краще щоб зробили, щоб було дітям вільно, гарно, щоб було багато місця, щоб мали де гратися, щоб мали як свій вільний час гарно проводити на свіжому повітрі».

Справа в тому, що 10 сотих – це територія скверу, де знаходиться доріжка, яка веде до бювету. Жителі навколишніх будинків не погоджуються із тим, щоб доріжку замінили іншою, на кілька метрів далі. Через це вчора техніка, яка почала працювати, свою роботу припинила. Сьогодні біля садочку знову зібралися ті, хто за і ті, хто проти.

«- Скажіть, будь ласка, як ви використовуєте оту територію для дітей?

-Ми ходимо, гуляємо тут, на велосипедах їздять.

-Ну, то будете їздити отам і гуляти.

-Нє. А чому так? Ви собі уявили скільки тут дітей ходить?

-Ну то там буде краща доріжка.

-А ця чим добра?”

« – Проти чого ви взагалі виступаєте? Проти дітей?

-А ви проти мене.

-Що Вас не влаштовує?Що конкретно?

-Мене не влаштовує то, що ви забираєте оцю алейку.

-Ми вам робимо з бруківки. Широку, хорошу».

Начальник відділу технагляду зазначив, причин для такого протесту в людей немає.

ОЛЕГ ВІТИК, начальник відділу технагляду ТМР:

«Міжбудинковий проїзд, який знаходиться за вашою спиною – виготовляється проектна документація і робиться доріжка в бруківці, яка з’єднає міжбудинковий проїзд і піде аж до бювету, щоб люди могли комфортно ходити. Ця земельна ділянка буде загороджена і буде віддана садку для облаштування ігрових майданчиків. В нас є всі відповідні документи, які дозволяють генеральному підряднику виконувати всі роботи».

Тієї ж думки дотримуються і депутати міської ради.

АНДРІЙ ШКУЛА, депутат міської ради:

«Частина людей з розумінням поставилася до ситуації і сказали – ок. Але залишається чоловік 10, які категорично проти. І в мене особисто виникає враження, що вони проти не через свої переконання, а через то, що їх хтось накрутив. Але, ну, пробуєм людям пояснювати, що земля закріплюється за садком, що городити глухим парканом ніхто не буде. Буде акуратна, прозора сітка. Збоку буде прохід. Територія буде доглянута і облагороджена. Можливо, ці аргументи люди почують, і вдасться ту напругу зняти, яка є».

Проте, частина людей таки стояли на своєму.

ЛЮДМИЛА:

«Це буде територія дитячих майданчиків. Огляньтеся навколо, будь ласка. Ви бачите, так? Територія зовсім не приспособлена для того. Ви бачите – дерева, сухостій. Дійсно. Дерева треба що робити? Самі розумієте – зрубувати. Тут є жителі, які живуть дуже багато років. Тобто будинок практично складається з людей похилого віку. Вони садили ці дерева. Вони проти».

ОЛЬГА ДОВБЕНКО, завідувач дитячого садочку №3:

«Недавно приходили з екології і зробили Акт обстеження зеленого насадження, де було вказано кожне дерево, виміряне його діаметр і порахована кількість дерев. Звичайно, вони нам рекомендували 2 дерева сухих, сухостій зрізати. Обов’язково в жовтні ми зробимо санітарну чистку дерев. Бо тому що дерева, ну, скільки років цьому скверу – стільки років вони не чистились. Це обов’язково ми зробим. Все. Вирізати дерева – ніхто не буде. Здорових дерев ніхто не буде вирізати».

Після тривалих суперечок, люди, які не підтримували облаштування нової доріжки, висловили ще деякі свої побоювання.

ЛЮДМИЛА:

«Ніхто не проти садочку. Проти забудови. Звідки ми знаємо, що через рік, через два садік знов свій статус не втратить і не стане знов якимось університетом. Це був державний університет, який продав кусень землі. Ось чому люди бояться. Щоб за рік-два тут не виросла величезна багатоповерхівка».

Оскільки конфліктна ситуація ніяк не вирішувалась, через деякий час на місце приїхав і міський голова.

«-Чого ми так всі піднялися? Дивіться, ми питали, нам ніхто не сказав, ніякого плану ж не показували. Скільки, яка територія забирається під садочок. Було сказано: до цієї доріжки. А вчора ми побачили трактора, що він вже починає дальше рити. Отому люди піднялися, розумієте? Ми не проти садочка. Нехай буде.

-Пробачте, що вам не пояснили. Зараз достатньо пояснень?

-Ну, ви ж нам дали гарантії.

-Так, я є, депутати ваші є.

-Ми хочемо вірити».

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Люди не розуміли що робиться. Коли сьогодні їм пояснили, що ви доріжку не втрачаєте, вам роблять нову пішохідну доріжку. Більше того, ваші двори заплановані зараз для проведення капітального ремонту. Люди ще сказали бажання як облаштувати стоянку для транспорту, куди забрати сміттєві баки. Звичайно, все це буде враховано і роботи продовжуються, тому що з першого вересня цей садочок №3 на Юності почне працювати».

Наразі роботи з облаштування території дитячого садочку та нової доріжки у сквері продовжили.

залишіть коментар