У Тернополі навмисно підпалили церкву

Автор:     Опубліковано: 30 Серпня 2016 о 19:07    1 046 переглядів

Пошкоджений фасад, попри двері розлита легкозаймиста речовина, розмальований фундамент, вазони розкидані по лісі. Це все залишили після себе невідомі зловмисники, які підпалили новозбудовану дерев’яну церкву на вулиці Львівській.

Дерев’яну Лемківську церкву, розміром 8 з половиною на 14 з половиною метрів, тільки нещодавно освячували. А вже днями її намагалися спалити.

АНДРІЙ ФІРМАН, т.в.о. начальника Тернопільського відділу поліції

«Невідома особа намагалася здійснити підпал даного храму, який не стався завдяки впевненим діям парафіян даного храму».

ІВАН ФАЛАТОВИЧ, голова церковного комітету церкви «Вознесіння Господнього»

«Це помітив шофер маршрутки 1, Михайло його звати. Він замітив, бо він тут підливав квіти весь час, почув запах диму. Бігом взяв воду, в нас там криниця є, і загасив все».

Слідчо-оперативна група, котра прибула на місце події, одразу виявила очевидні сліди підпалу: велику зв’язку соснового хмизу, приставлену до стіни, знаряддя, що використовували зловмисники, й інші докази злочину.

 ІВАН ФАЛАТОВИЧ, голова церковного комітету церкви «Вознесіння Господнього»

 «Звідси от доти дрова були, всьо і вони тут підпалили. Во, бачите, воно не дойшло навіть туди, бо якби воно дійшло догори – всьо, там гонта пропитана переробом, воно б занялося і його б ніхто не погасив».

Вогонь міг знищити не лише церкву, а і перекинутися на дерева паркової зони поблизу. Окрім підпалу, зловмисники розмалювали фундамент церкви і по лісі розкидали вазони.

 ІВАН ФАЛАТОВИЧ, голова церковного комітету церкви «Вознесіння Господнього»

 «Квіти зняли, тут були. З цілого лісу позносили, во, бачите, той хлам. Підпали тут, навмисно носили. Вони написали на заборі «Церкві – ні!». Бог побачив і не дав спалити святиню, яка збудована в честь десятиріччя депортації».

Іван Фалатович дивується надписам: «Ліс був. Церква – ні». Адже запевняє, під час будівництва дерев не зрубували. А територію довкола розчистили. Наразі слідчо-оперативна група встановлює інші обставини правопорушення і опитує свідків. За фактом злочину відкрито кримінальне провадження – умисне знищення чи пошкодження майна шляхом підпалу.

АНДРІЙ ФІРМАН, т.в.о. начальника Тернопільського відділу поліції

 «Велике прохання до громадян, які можливо були свідками події, даного злочину, або комусь відома якась інформація з цього приводу, велике прохання звернутися до Тернопільського відділу поліції, або зателефонувати за номером 102».

Нагадаємо, це єдина церква Лемківської громади на Тернопільщині. Вона відображає традиційну лемківську архітектуру, є культурним та духовним осередком для громади. Окрім того, є зразком екологічно чистоїспоруди.

 

залишіть коментар