На кількох платних тернопільських парковках виявили проблеми

Автор:     Опубліковано: 30 Вересня 2016 о 19:01    967 переглядів

На сьогодні у Тернополі 10 платних парковок, година стоянки на яких вартує 4 гривні.

МИКОЛА МИСЕНКО, оператор паркування в м. Тернопіль

«Ми їх прибираємо, чистимо, при потребі робимо ямковий ремонт, наносимо розмітку. Ну також забезпечуємо технічними пристроями для оплати – тими самими паркоматами, які є стаціонарними або мобільними».

За дорученням міськради, муніципальна поліція спільно із управлінням торгівлі провели «Місячник паркування». В ході якого обстежили платні парковки у місті. В результаті, на деяких виявили ряд недоліків.

ІГОР МАКСИМІВ, начальник міського управління муніципальної поліції

«Шептицького і по вулиці Будного розмітка парковки в неналежному стані, тобто її необхідно поновити. В результаті чого було надано суб’єкту господарювання, який утримує платні парковки доручення, за сприятливих погодних умов, поновити розмітку на вказаних ділянках. І також було виявлено, що платна парковка, що на вулиці Шептицького знаходиться в неналежному санітарному стані, тобто засмічена».

В рамках місячника, розповідає Ігор Максимів, вивчали можливість оформлення адміністративних протоколів інспекторами відділу контролю за порушеннями Управління муніципальної поліції Тернополя.

ІГОР МАКСИМІВ, начальник міського управління муніципальної поліції

 «За порушення статті 152, 1 – тобто порушень правил паркування транспортних засобів. В яких говориться, що несплата водієм транспортного засобу вартості послуг, за користування майданчиком для платного паркування, обладнаними паркувальними автоматами або автоматичним терміналами, тягне за собою накладання штрафу від 8 до 20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян».

Окрім водіїв, увагою не оминули й «опікунів» парковок.

ІГОР МАКСИМІВ, начальник міського управління муніципальної поліції

 «Порушення посадовими особами суб’єктів господарювання, які утримують майданчики для паркування транспортних засобів визначених «Правилами паркування транспортних засобів», щодо розміщення та функціонування майданчиків для паркування, тягне за собою накладання штрафу від 20 до 30 неоподаткованих мінімумів».

Тобто, суб’єкт господарювання, себто оператор парковки, нестиме адміністративну відповідальність, якщо надає неякісні послуги, до прикладу: відсутня розмітка, паркомати або ж територія знаходиться в неналежному стані. Якщо ж норми дотримано, пояснює Микола Мисенко, водій повинен заплатити за час стоянки.

МИКОЛА МИСЕНКО, оператор паркування в м. Тернопіль

 «Є по закону написано, що оплата має проводитися, якими методами, там вказано: якщо водій сам не хоче підійти, він може попросити паркувальника піти оплатити, якщо є можливість, якщо у  водія немає готівки, то в паркувальників є термінал, які можуть через безготівковий. – Вони надають чеки? – Обов’язково».

Наразі у місті налічують 9 стаціонарних паркоматів. Самі ж паркувальники мають виконувати швидше інформаційно-регулюючу функцію.

МИКОЛА МИСЕНКО, оператор паркування в м. Тернопіль

 «Вони наглядають і дивляться на те, щоб водії оплатили паркову, через той самий паркомат чи через ті термінали, які є у них. – Якщо вони бачать порушників то, що вони роблять? – Вони викликають або патрульну поліцію, або муніципальну поліцію».

Оплатити час на паркувальному майданчику можна і спеціальними, багаторазовими, платіжними картками.

залишіть коментар