Сьогодні розпочався новий церковний рік

Автор:     Опубліковано: 14 Вересня 2016 о 20:08    235 переглядів

Розпочався новий церковний рік. Згідно з Юліанським календарем саме 14-те вересня є його початком. Осінь – час збору урожаю, а за старими церковними традиціями, вона асоціюється зі створенням світу.

о. ВАСИЛЬ ШАФРАН, референт з питань екології Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ:

«Церква крім календарного року, який є пов’язаний з народженням Ісуса Христа, також святкує початок церковного року.  Цей початок церковного року, в недавній історії, почав також набирати більших обертів і глибшої символіки, тому що його почали називати Днем Бога Творця. День Бога Творця, він якраз відображає ту діяльність Бога, що стосується усього всесвіту».

Минулоріч цей день Папа Римський Франциск назвав Всесвітнім днем молитви за збереження Божого створіння. У такий спосіб Церква звертає увагу  на  екологічні проблеми, які є в сучасному світі, і закликає людей берегти природу, розповідає отець Василь Шафран.

о. ВАСИЛЬ ШАФРАН, референт з питань екології Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ:

«Католицька Церква не хоче стояти осторонь соціальних проблем і включила до своєї програми також питання екології, як особливу і необхідну складову, про яку християни повинні пам’ятати і відчувати себе зобов’язаними до відповідальності перед Господом Богом, перед ближніми і навіть перед прийдешніми поколіннями, які прийдуть на цей світ, які також схочуть користуватися Божими благами».

Тому Церква закликає усіх бути відповідальними, розуміти що природа, як і люди є Божим творінням,  та з вдячністю ставитися  до усіх її благ.

 

залишіть коментар