У Тернополі виготовляють котли

Автор:     Опубліковано: 12 Вересня 2016 о 19:28    290 переглядів

Це – школа у селі Вишгородок Лановецького району. За словами директора, заклад звели ще у 1965-му. Система опалення там теж далеко не нова, і основний котел практично вийшов з ладу.

АНДРІЙ БОЙКО, директор Вишгородоцької ЗОШ І-ІІІ ст.:

«Відколи та школа, то відтоді і паливна тут система і котли. Вже дещо паливну замінено, але котли – старі. Я подав пропозицію в адміністрацію, в відділ освіти, щоби замінити чимпошвидше. Чому – тому що попереду в нас опалювальний сезон, і хто його знає, якщо буде серед зими якась проблема, то буде тоді не так все просто, як здається».  

Відтак тепер старий котел замінили новим, сучаснішим. Спроектували, розробили та виготовили його, до слова, у Тернополі, на державному науково-технічному підприємстві «Промінь». Зі слів директора підприємства, випробування показали: такий котел має переваги навіть над котлами іноземного виробництва.

ТАРАС БІЛАН, директор Тернопільського державного науково-технічного підприємства «Промінь» ДК «Укроборонпром»:

«Основною вимогою було те, щоб горіло все. Друге питання – що визначені місця, де можна завести спеціальні електротени, і у випадку відсутності твердого палива можна просто, як кажуть, включити в розетку, він буде гріти за рахунок електроенергії. І третє – заведений змійовик для теплої води. Тобто, фактично, не потрібно використовувати додаткову електроенергію або газ для підігріву теплої води в тих приміщеннях, де будуть працювати чи використовуватися людьми для обігріву приміщень».

Ще однією перевагою даного котла, розповідає Тарас Білан, є його вартість.

ТАРАС БІЛАН, директор Тернопільського державного науково-технічного підприємства «Промінь» ДК «Укроборонпром»:

«Його вартість в даній комплектації – порядка 150 тисяч гривень. А в Підволочиському районі Тернопільської області в селі Новосілка, за моїми даними, поставили за півмільйона котел. Тому навіть в ціновому варіанті ми виграємо. Тим більше, наш Тернопільської області виробник, і все на місці: і обслуговуюча база, і ремонтники, і встановлення. Тобто, я думаю, що ці котли мають право на життя».

ВІКТОР ШУМАДА, секретар Тернопільської міськради,  голова міського осередку «Блоку Петра Порошенка «Солідарність»:

«Мене тішить те, що, дійсно, це підприємство відновлює роботу, завод «Промінь». На сьогодні оголошено про його санацію, тобто, це дає підприємству можливість мати таку паузу від податкових зобов’язань, від інших, і вкладати ресурси в розвиток, становлення підприємства. Десь ми також надали цьому оборонному підприємству певну пільгу по землі, яка якраз дозволяє зекономити кошти. Підприємство повинне йти на сьогодні в ногу з часом, тому, крім того, що розробляються певні зразки продукції оборонного характеру, підприємство ще виготовляє цілком хороші, нові котли».  

Віктор Шумада вважає: в час енергозалежності від Росії, це також вклад в енергетичну безпеку країни, адже такі котли дозволяють використовувати для опалення приміщень власну сировину.

 

залишіть коментар