Вандали вже встигли пошкодити оновлену «Циганку»

Автор:     Опубліковано: 2 Вересня 2016 о 19:00    514 переглядів

Проект нової «Циганки» запропонувала молодіжна громадська організація URBAN.te ще минулого року. А за його втілення взялися тільки цьогоріч. Роботи виконали дуже швидко і, запевняють, якісно. У День міста повністю відновлену відпочинкову зону відкрили. Тоді тут зібралось чимало людей.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Молода громадськість – це молоді архітектори, які об’єдналися в групу «Urban.te», запропонували для міста проект створення нової відпочинкової зони. І сьогодні цей проект втілений в життя, повністю реалізований так, як було запропоновано молодіжною громадською організацією. Дуже сподіваюся на підтримку тернополян, які будуть берегти це місце і оберігати, і тільки використовувати його для відпочинку».

Окрім тих, хто прийшов на урочисте відкриття, чимало людей вже встигли позасмагати на новому пляжі. А юні екстремали облюбували спортмайданчик.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Сьогодні ми вводим в поняття такий термін, який називається «громадський простір». Це, власне, є громадський простір, тут зроблені зони відпочинку на любий смак. Тобто, тут є пішохідні ділянки, велосипедні доріжки, зона тихого відпочинку, вуличний кінотеатр, нове освітлення вуличне, якого раніше не було, парк паркуру, дитячі майданчики».

Найбільше емоцій в день відкриття нової відпочинкової зони у присутніх викликав пішохідний фонтан.

СОФІЯ, 7 років:

«-Я скакала по фонтані.

  • Як тобі тут? Подобається, не подобається? Що найбільше подобається?
  • Фонтани. Мені сподобалося, що тут вже зробили, так гарно стало, пісочок».

п. ЛЕСЯ, тернополянка:

«Фонтани такі бачили вже в Києві, діти були задоволені, ну, і мріяли, щоб такі фонтани з’явилися в Тернополі. Дітей тепер не витягнеш ніяким чином з тих фонтанів. Є можливість, де провести вільний час, є можливість позитивних емоцій начерпатися. І дуже добре, що в нашому місті з’являються такі цікаві речі».

Проте, не минуло й тижня, як тернополяни вже встигли на «Циганці» наробити шкоди.

ВЛАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ, заступник міського голови Тернополя:

«Бачимо з вами зараз один з таких дрібних, але яскравих прикладів вандалізму і відсутності мізків в окремих наших співгромадян. Це залишок якоїсь конструкції, типу намет, і вони втикали його, видно, можливо, вчора ввечері втикали його в ґрунт. А це рулонні газони, які ще не прижилися і на них повинно мінімум бути загрузки, а тим більше, тут не тикати, не робити діри. І це, напевно, вони забирали і забули частину конструкції. Камери. Тут достатньо багато камер. Так, що звертаємся до власників цього залишку конструкції – хай чекають в гості нашу муніципальну поліцію».

Чиновник пояснює, в цій відпочинковій зоні є чимало місць із твердим покриттям, які можна використовувати для таких речей. Але, на жаль, не всі люди свідомі.

ВЛАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ, заступник міського голови Тернополя:

«Соцмережі вибухнули молодим неформалом, який на палубній, терасній дошці скейтом вирішив показати свою майстерність. Не дивлячись на те,що тут є елементи стадіону для будь-яких вправ. Але, все-рівно, він захотів на терасній дошці на скейті прокататися, що викликало відразу обурення людей, які тут відпочивали, йому робили декілька зауважень + робили його фотографію, і  «прославляють» його в Інтернеті».

Владислав Стемковський наголошує, проект реалізований за рахунок тернополян, тобто, за гроші з місцевого бюджету. Якість виконання робіт та облаштування – під гарантією. Навіть озеленення.

ВЛАДИСЛАВ СТЕМКОВСЬКИЙ, заступник міського голови Тернополя:

«В окремих місцях цей газон може не прижитися. Бачте, тут, наприклад, яскраво зелено, десь було більше піску, тому окремі ділянки, які не приживуться, вони будуть вирізані. І виробник, продавець цього рулонного газону зобов’язаний замінити. Так само це стосується дерев».

Немало людей вже використовують оновлену «Циганку» для відзначення своїх невеличких свят. У цьому ми переконалися під час зйомок сьогодні.

СЕРГІЙ МИКОЛАЙОВИЧ:

«Сьогодні в нас свято в мами. В неї день народження, і ми вирішили попити кави, трошки в такій креативній обстановці. Ми приїхали подивитись сюди і впала на думку  така ідея, щоби на березі нашого тернопільського моря, трошки зранку відпочити. Ми вирішили на природі подихати і створити собі самі і нашій мамі свято. І, в принципі, тут – значить, тут добре».

День народження відзначають сім’єю. Іменинниця такою несподіванкою задоволена, син також має що сказати.

п. НАДІЯ:

«Десь з 8-ї години, напевно.

-Як Ваші враження від такого привітання?

-Дуже гарні. Мені дуже сподобалось, дуже приємно. Мене привезли в таксі, я навіть не знала, куди мене везуть. Сюрприз такий».

ОЛЕГ:

«Приємно, що наш Тернопіль облаштували. Радий бачити, що над ним працюють. Мені подобається це місто, я тут виріс, зараз навчаюсь не тут, але мені приємно сюди приїжджати, тому що такі спогади і, я скажу, що наше місто дуже змінилося за останній час».

До речі, на втілення проекту нової «Циганки» із міського бюджету виділили близько 10 мільйонів гривень. Наразі одним із перших завдань в продовження робіт запланували нове дорожнє покриття.

залишіть коментар