Близько тисячі операцій на серці щорічно потребують мешканці області

Автор:     Опубліковано: 5 Жовтня 2016 о 21:54    323 переглядів

Близько 50 тисяч інфарктів та понад 100 тисяч інсультів в рік трапляються в Україні. В структурі смертності серцево-судинні складають 67 %, а це вдвічі більше, ніж у країнах Європи, розповідає генеральний директор «Інституту серця Міністерства охорони здоров’я України» Борис Тодуров.

БОРИС ТОДУРОВ, генеральний директор ДУ «Інститут серця МОЗ України»:

«Примерно половина людей, которые попадают к нам с острыми инфарктами – это трудоспособные люди допенсионного возраста. Смертность, в целом, по Украине – 16 %, умирает каждый седьмой. Те, кто не умирают на остром инфаркте, становятся инвалидами. Это – не просто социальная проблема, это становиться вопросом национальной безопасности, поскольку эти заболевания уносят ежегодно около 400 тысяч людей по Украине».   

Проблема, запевняє Борис Тодуров, більш ніж актуальна, а тому вирішувати її потрібно невідкладно. На Тернопільщині наразі свого кардіохірургічного центру – немає. Втім, над його створенням, запевняють місцеві представники влади, активно працюють.

ЮРІЙ ЮРИК, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації:

«В цьому році Тернопільська обласна адміністрація і Тернопільська обласна рада зробили перший серйозний крок в частині руху щодо створення сучасного кардіоцентру. В нас розпочалися роботи на базі університетської лікарні щодо створення даного закладу, який дозволить нам, умовно кажучи, виявляти і оперувати, і, скажем, забезпечувати надання даних послуг в Тернопільській області». 

РОМАН СВИСТУН, голова постійної комісії Тернопільської облради з питань охорони здоров’я, сім’ї, материнства і дитинства:

«Обласна рада виділила 21 мільйон на створення кардіохірургічного центру. І вже закуплено обладнання для кардіохірургії. До кінця року ми плануємо закінчити будівництво кардіохірургічних операційних і ремонт реанімаційного відділення, де будуть виходжуватися хворі».

В планах на наступний рік, розповідають в облдержадміністрації –  придбання ангіографа.

ВОЛОДИМИР БОГАЙЧУК, начальник управління охорони здоров’я Тернопільської облдержадміністрації:

«Сьогодні, якщо врахувати, по статистиці, на кількість нашого населення, в нас мало би бути три таких апарати, тобто, на 300-350 тисяч населення потрібно якраз один ангіограф для того, щоб можна було забезпечити надання допомоги якраз хворим з серцево-судинними патологіями».

Зі слів Бориса Тодурова, на Тернопільщині потреба у відкритих операціях на серці – близько тисячі в рік. У випадку наявності кардіохірургічного центру, стверджує керівник Інституту серця, там можна буде робити близько половини таких втручань.

БОРИС ТОДУРОВ, генеральний директор ДУ «Інститут серця МОЗ України»:

«500 операций на сердце в год – это уже очень хороший, мощный центр. Это значит, что кардиохирург который будет здесь работать, будут делать по две операции на сердце в день, а даже по европейским стандартам это уже хороший, мощный, полноценный кардиохирургический центр. Естественно, какая-то половина больных будет уезжать в другие регионы, или в Киев, или куда-то за границу. Но даже 500 операций в год – решит серьезную социальную проблему».   

В Інституті серця готові поділитися із тернопільськими медиками своїм досвідом. Зокрема, частина місцевих спеціалістів в галузі кардіології пройдуть там підготовку та отримають відповідні сертифікати.

Натомість сьогодні фахівці Інституту серця обстежували тернополян у місцевих медзакладах.

БОРИС ТОДУРОВ, генеральний директор ДУ «Інститут серця МОЗ України»:

«Две наши бригады Института сердца обследуют детей, в составе кардиолога и кардиохирурга, в детской областной больнице. И обследуют профильных больных взрослых сердечно-сосудистыми заболеваниями в областной больнице. Мы привозим с собой необходимую диагностическую аппаратуру. Делаем это традиционно, уже не первый год, и ежегодно оперируем десятки пациентов из Тернопольской области, как детей, начиная от новорожденных, так и большое количество взрослых».   

 

 

 

 

залишіть коментар