На Микулинецькому кладовищі вшанували загиблих Героїв

Автор:     Опубліковано: 14 Жовтня 2016 о 17:41    338 переглядів

Сьогодні, у День захисника України, на Микулинецькому кладовищі вшанували загиблих і безвісти зниклих воїнів АТО. У пам’ять про цих відважних патріотів там відправили панахиду та поклали квіти. 

Вони пішли захищати… свою землю,  країну, сім’ю. Вони виборювали для нас Україну і хотіли у  ній гідно жити, розповідає про своїх побратимів, тепер вже голова міської організації ветеранів АТО Дмитро Гайтко. Тернополянин пригадує, одразу ж після Майдану, пішов служити у батальйон «Тернопіль», був там помічником командира. Служив на Сході півтора року.

ДМИТРО ГАЙТКО, голова міської організації ветеранів АТО

«Деяких хлопців я знав особисто за життя, тепер знаю всіх, після смерті їхньої, після загибелі, для мене це в першу чергу шана до наших побратимів, до тих, хто загинув, тих, хто з нами воював. Ми повинні пам’ятати тих, хто віддав своє життя за нас, за вас, за наших дітей, за наше майбутнє, за нашу державу».

Зі всіх, хто похований у Тернополі, особисто чоловік  знав лише одного воїна. Однак зазначає, серед його побратимів загинули чимало бійців.

ДМИТРО ГАЙТКО, голова міської організації ветеранів АТО

 «З Віталіком Лотоцьким ми працювали разом, ми були в спілці миротворців, він був в Іраку, до цієї війни, я був на Балканах. Відповідальний, гарний чоловік, я знаю як він загинув. Він добровольцем напросився на блокпост, який потім обстріляли під Дебальцевим, він один з тих небагатьох бойових, хто вже був бойовим командиром до війни і він за собою вів людей, на нього дивилися, він вів за собою так і загинув, геройське загинув – знаю точно».

На Микулинецьке кладовище на заупокійний молебень прийшло чимало людей. Вони вшанували загиблих воїнів зі всієї України хвилиною мовчання, а до могил тих Героїв, які поховані у Тернополі поклали квіти.

ІОАН КУСЕНЬ, капелан УПЦ КП

«В сьогоднішній день Україна показала, що вона не без синів і не без дочок України, які там на передовій захищають сьогодні нашу державу, не забувайте про тих, кого вже з нами немає, пам’ятаймо про тих, хто поклав життя за волю України. Ці моменти життя, тобто смерть, повинні нас стимулювати для того, щоб сьогоднішній день і завтрашній день, ми своїм дітям могли сказати, що так, ми захищаємо Україну, ми захищаємо нашу державу, тому що хто не знає минулого, не може  мати майбутнього».

ЮРІЙ ЮРИК, заступник голови Тернопільської облдержадміністрації

«Хлопці віддали своє життя за Україну і я думаю це той захід, з якого треба розпочинати взагалі святкування День захисника України, особливо в сучасних умовах. Я думаю, що пам’ять, з якої ми розпочали, вона повинна нас постійно тримати на сторожі, постійно повинна мотивувати до того, що ми через те, що хлопці віддали своє життя за Україну, повинні ставати кращими і повинні робити життя кращим в Україні.  От в такому ключі повинні ми відзначати такі свята, як День захисника України, День українського війська, тому що це в першу чергу дань і пам’ять тим людям, які віддали своє життя за Україну в надії, що життя в Україні буде кращим».

На Микулинецькому кладовищі поховані 17 воїнів АТО.

 

залишіть коментар