У Тернополі обговорювали, хто відшкодовуватиме кошти Укрзалізниці за перевезення пільговиків

Автор:     Опубліковано: 4 Жовтня 2016 о 19:29    387 переглядів

Непроста ситуація склалася у сфері перевезення пільгових категорій громадян громадським транспортом, зокрема, це стосується приміських поїздів. Раніше, розповідають в Тернопільській облдержадміністрації, кошти за проїзд пільговиків, хоч і не в повній мірі, відшкодовувала держава. Натомість тепер – ситуація дещо інша.

ВАСИЛЬ ЯСІНОВСЬКИЙ, начальник управління розвитку інфраструктури, транспорту та енергозбереження ТОДА:

«Склалося так, що є певні переформатування по бюджету, є децентралізація, передали ряд повноважень і ряд коштів на місця. Держава раніше компенсовувала, давала субвенцію на пільгові категорії перевезень. На даний період часу десь ті питання ще, поки що, не врегульовані».

За даними облдержадміністрації, на Тернопільщині впродовж 2016-го року в приміському сполученні було перевезено пільгових категорій громадян на суму в понад 9 мільйонів гривень. Аби врегулювати проблемні питання, представники місцевої влади, райдержадміністрацій, об’єднаних територіальних громад області зібралися у Тернополі. Зокрема, перший заступник голови облдержадміністрації Іван Крисак стверджує: чи не єдиний вихід – фінансувати перевезення пільговиків за кошти місцевих бюджетів.

ІВАН КРИСАК, перший заступник голови ТОДА:

«Я вважаю, що громади повинні би подумати про своїх жителів на своїй території, і допомогти. Залізниця уже двічі нас лякає, що зніме рейси, зупинить перевезення громадян, і так далі. Держава дала великі кошти і дала можливість, скажемо, заробляти громадам. І така функція, я вважаю, що рано чи пізно повинна перейти, все таки, до територіальних громад».

Крім того, повідомляють чиновники, зверталися і до центральних органів  влади з пропозицією ввести адресну допомогу пільговикам.

ВАСИЛЬ ЯСІНОВСЬКИЙ, начальник управління розвитку інфраструктури, транспорту та енергозбереження ТОДА:

«Було в нас засідання комітету Верховної Ради, за ініціативою голови. Це ініціювалося питання адресної допомоги. Це самий кращий варіант, адресна допомога кожному громадянину. Громадянин получає певну суму коштів, він собі розприділяє, як йому їх використати»

Поки що ж, за результатами наради, в ОДА вирішили направити листи райдержадміністраціям та органам місцевого самоврядування з пропозицією переглянути свої бюджети та виділити гроші для компенсації.

 

залишіть коментар