У Тернополі зустріли «Потяг Єднання України»

Автор:     Опубліковано: 25 Жовтня 2016 о 18:47    788 переглядів

Ось так, під звуки оркестру вітали у Тернополі гостей зі Сходу, які прибули у наше місто в рамках національно-патріотичного проекту «Потяг Єднання України «Труханівська Січ». Таку акцію започаткували з ініціативи низки громадських та волонтерських організацій.

МИКОЛА МАТВІЙЧУК, начальник відділення культурологічного забезпечення військ (сил) Центру морально-психологічного забезпечення ЗСУ:

«Збройні сили України підтримали національно-патріотичний проект «Потяг єднання України». І тому 20 жовтня ми з Києва вирушили разом з командою патріотично налаштованих людей із Сходу, з Донецької області, з Луганської області проїхати по Західній Україні для того, щоби суспільство розуміло, що в нас Україна єдина, народ у нас єдиний і ми разом всі маємо перемогти».

Від початку акції її учасники, яких загалом – понад 170, вже встигли побувати у кількох містах України.

МИКОЛА МАТВІЙЧУК, начальник відділення культурологічного забезпечення військ (сил) Центру морально-психологічного забезпечення ЗСУ:

«Перше місце – нас зустрічала Вінниця, друге місто – зустрічала Хмельниччина. Ми були в Хмельницькому, були в Кам’янці-Подільському, цікаві були зустрічі. Сьогодні приїхали до вас».

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник міського голови Тернополя:

«Зараз, напевно, на часі, щоб діти знали, як живуть мешканці, наприклад, Західної України. Що тут нічого страшного немає, тут на вулицях не б’ють, наприклад, російськомовних. На жаль, такий стереотип є».    

У Тернополі гості взяли участь у низці заходів та зустрічей. Зокрема, одним із місць, які відвідали, став обласний історико-меморіальний музей політв’язнів, де для них провели екскурсію камерами колишнього слідчого ізолятору КДБ. Було чим зайнятися і у в дворі музею. Зокрема, гостей пригощали козацькими стравами та вчили розпізнавати вибухонебезпечні предмети.

СЕРГІЙ ЛІПЯНІН, голова обласного осередку ВГО «Закінчимо війну»:

«Хочемо показати дітям, людям, які приїхали зі Сходу, оці вибухонебезпечні предмети, які зараз зустрічаються на території Сходу, але так само вони пов’язані з Першою і Другою світовою війною. Тобто, зараз якраз дітям, а діти приїхали 9-10 клас, 11, і якраз це є велика небезпека. Тому що від вибухових пристроїв саме більше гинуть діти, гинуть діти по всьому світу. Їм цікаво, вони піднімають, беруть в руки. Тому, скажемо, наше завдання – пояснити дітям, роз’яснити».  

ВОЛОДИМИР МОСЕЙКО, наказний отаман обласного коша, генерал-хорунжий Українського козацтва:

«Ми були в них неодноразово. Ми їздили туди в Сватове, там проходив Свистунівський фестиваль, читання Шевченка віршів. Ми були в Очеретине, робили там концерт, запрошували дітей сюди, вони неодноразово приїжджали. Тобто, ми обмінюємося досвідом. Ми хочемо показати, наскільки наша Тернопільщина, і не тільки Тернопільщина, а західна Україна є гостинною, є доброю, є щирою, щоб вони побачили, які тут добрі і щирі люди. Щоб на кінець-то та брехня московської тої орди трошки зникала. Тоді там бистріше, думаю, закінчиться війна».  

На гостювання у Тернополі учасники акції відвели один день. Попереду – інші населені пункти заходу України. Завершить свою подорож «Потяг Єднання» у Києві 6 листопада.

залишіть коментар