Жінок запрошують безкоштовно обстежитися в лікаря-мамолога

Автор:     Опубліковано: 20 Жовтня 2016 о 19:00    1 343 переглядів

Сьогодні – Всесвітній день боротьби з раком молочної залози, в його рамках в обласному онкологічному диспансері проводять профілактичні заходи. До прикладу, жінок, охочих перевірити молочні залози, без спеціальних направлень обстежує лікар-мамолог.

Щороку в Тернопільському обласному онкодиспансері в рамках Всесвітнього дня боротьби з раком молочної залози проводять профілактичні обстеження та  консультують жінок, аби проінформувати, попередити або ж діагностувати на ще ранніх стадіях  доброякісні чи злоякісні новоутворення в молочних залозах. Адже, як розповідає обласний онкогінеколог Любов Самбор, кожна десята жінка у світі стикається з  проблемою захворювання грудей.

ЛЮБОВ САМБОР, завідувач поліклініки обласного онкодиспансеру, обласний онкогінеколог

«Це можуть бути: так звана масталгія, тобто больові відчуття в молочних залозах, особливо перед початком місячних або під час місячних, далі ідуть так звані мастопатії. Мастопатія є дифузна і вузлова. Дифузна – це швидше всього гормональне захворювання, тобто у жінок якщо є проблеми з щитовидною залозою, з яйниками. Що стосується, так званої, вузлової мастопатії,  це утвір в молочній залозі, який чітко пальпується і тільки лікар може визначити – це утвір доброякісний чи  вже злоякісний».

Також лікар застерігає, якщо вчасно не виявити, так званий, передраковий стан молочних залоз, то доброякісна пухлина може перерости і в злоякісну. А тому кожна жінка повинна ретельно слідкувати за своїм здоров’ям. Не нехтувати елементарними правилами самоогляду та пальпації молочних залоз, а в разі виявлення будь-яких змін: новоутворень, виділень із соска, почервоніння шкіри, асиметричності, больових відчуттів – негайно звернутися до лікаря.

Любов Самбор зазначає, протягом останніх двадцяти років рак, в тому числі і молочних залоз, помолодшав. До групи ризику входять як молоді, так і жінки старшого віку.

ЛЮБОВ САМБОР, завідувач поліклініки обласного онкодиспансеру, обласний онкогінеколог

«Перш за все – це жінки, які робили багато абортів, тобто у них годування груддю перервалося і тут ідуть проліферативні всякі зміни і молочна залоза на це дуже реагує. Не годування груддю, якщо жінка  різко припиняє годувати, там місяць чи два або ж зовсім не годує. Малорухомий спосіб життя, гіпертонічна хвороба, ожиріння, тобто все, що зв’язано з гормональними такими порушеннями, молочна залоза як губка, вона це все бере на себе».

Також утворенню ракових клітин у  молочних залозах сприяє і ряд шкідливих звичок, які є у багатьох сучасних жінок. Це куріння, зловживання алкоголем та кавою, стреси.

ЛЮБОВ САМБОР, завідувач поліклініки обласного онкодиспансеру, обласний онкогінеколог

«Рак молочної залози дуже розповсюджене захворювання у всьому світі . В нас в області приблизно 500-600 пацієнтів кожен рік виявляється з злоякісними пухлинами молочної залози, що стосується доброякісних пухлин, то ця цифра в три рази більша. Дівчина і жінка починаючи з 18 років зобов’язана раз в рік проходити профогляд в сімейного лікаря чи акушера-гінеколога з огляду молочних залоз обов’язково».

Пам’ятайте, вчасно виявлений діагноз може врятувати життя! Онкологія – не вирок і піддається лікуванню. Особливо, якщо хворобу виявити на ранніх стадіях.

Зазначимо, жінки, охочі перевірити молочні залози, без направлень зможуть це зробити ще завтра  в обласному окодиспансері з 8 до 15:30, у мамологічних кабінетах: 9,16 та 17.

 

залишіть коментар