Частина села поблизу Тернополя не має світла

Автор:     Опубліковано: 8 листопадаа 2016 о 19:44    1 755 переглядів

Роки витрачені на будівництво, і в селі Чистилів Тернопільського району  з’явився новий житловий масив під назвою «Південний». Проте тут є суттєва проблема.

МИКОЛА СМОЛЕЙ:

«На жаль, немає світла, не можем заїхати сюди проживати в будинок. От мушу рятуватися тим, що акумулятором світити світло, щоб відчували, що хтось є в будинку присутній, хтось сторожує».

Залишатись у будинку, де немає світла Микола почав після того, як будинок пограбували.

МИКОЛА СМОЛЕЙ:

«І тут вікно було відкрите, болота було дуже багато. І повиносили цінні речі. Були крісла стояли тут, пуфик такий стояв – все позабирали. Я тоді звернувся в «102», викликав поліцію, приїхали, оформили протокол, отут відпечаток сліда взяли, кросовка, був залишився, але злочинці, вони все повитирали за собою. Отакі попались розумні, що вони в рукавицях працювали. І це вже не перший будинок, який в цьому районі грабують».

40 сімей у свої новобудови заселитися не можуть, адже у них немає електромережі,  а на її будівництво потрібно близько 3-х мільйонів гривень. Люди хочуть сплачувати за використану електроенергію, а не оплачувати її підключення та будівництво електростанції. Дехто з мешканців Чистилова почав шукати альтернативу. До прикладу, пан Михайло придбав сонячні батареї.

МИХАЙЛО ВОДВУД:

«Поставив я сонячні батареї на будинок. Думав, що буде добре, що світла мені буде хватати, але світла в літній період часу вистачало. Економити, все-одно треба, бо його мало. Вночі просто немає світла – закінчується. На день хватає. Повністю хватає. Зараз прийшов зимовий період часу, коли день коротший, світла знов менше. Нема сонця – світла майже заряду нема. Приходиться користуватися генератором. Дизельним».

В «Тернопільобленерго» пояснюють, раніше створений обслуговуючий кооператив у 2012-му році узгодив технічні умови на приєднання електроустановок замовників. Потужності, яку замовляли, виявилось замало, коли кількість новобудов збільшилась.

СТЕПАН БАРТКІВ, головний інженер ВАТ «Тернопільобленерго»:

«В 2015-му році обслуговуючий кооператив звернувся з клопотанням про збільшення потужності. Так, як розширювалася територія забудови – ще включити урочище Волова. І потужність вже складала 1500 кВт. Значить, до 2015-го року об’єкт не був профінансований, не був побудований і термін технічних умов закінчився в 12-му місяці 2015-го року».

Степан Бартків каже, такі питання вирішує Національна комісія державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

СТЕПАН БАРТКІВ, головний інженер ВАТ «Тернопільобленерго»:

«Якщо вони звертаються за технічними умовами, вони отримають технічні умови, виготовляють проектну документацію, після цього ми документацію погоджуємо і звертаємося в Національну комісію для того, щоб нам включили в тариф вартість будівництва електричних мереж. В тариф на передачу».

Тоді можна буде почати будівництво електромереж. Інший варіант – поворотна фінансова допомога. Тобто, замовник оплатить вартість будівництва, а комісія включить цю суму в тариф і протягом 5-ти років повертатиме замовнику. Проте люди категорично проти будувати лінію за власні кошти, навіть за умови їх повернення у майбутніх тарифах.

 

залишіть коментар