У Тернополі створили програму порятунку ставу

Автор:     Опубліковано: 1 листопадаа 2016 о 19:00    790 переглядів

Будь-яка екосистема має зародження, пік розвитку та занепад, розповідають у міському управлінні ЖКГ. Стосується це і Тернопільського ставу. Якщо не вжити заходів з його очищення, поглиблення і таке інше, за якихось 10-15 років, переконаний заступник начальника управління, ми ризикуємо отримати замість водосховища болотисту місцевість. А тому, продовжує Олег Соколовський, за дорученням міського голови створили спеціальну комісію. Її учасники визначили низку заходів, які слід було б реалізувати, аби змінити ситуацію на краще. Програма передбачає конкретні кроки з порятунку водойми. По-перше, деякі місця потребують поглиблення.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, заступник начальника міського управління ЖКГ:

«Десь – на метр, десь – на півтора. Спершу треба поглибити. Особливе питання стоїть – саме дамба Тернопільського ставу. Справа в тому, що всі токсичні речовини, які виділялися в процесі гниття і так далі, все мігрувало до дамби. І, коли взяли аналізи ґрунту біля дамби, – там все зашкалює. Тому там треба все поглибити і повністю замінити цей ґрунт, який там є». 

Ще один пункт, розповідає Олег Соколовський, – насичення водойми певними елементами, які вбиватимуть мікроби та сприятимуть її очищенню. Наступне – встановлення біоплато для очистки стічних вод.  Аби насичити став киснем – облаштування фонтанів. Корисним для тернополян, переконаний Олег Соколовський, міг би стати і польський досвід. Місто Ольштин, розповідає чиновник, також має водойму, і  в свій час зіткнулося зі схожими проблемами.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, заступник начальника міського управління ЖКГ:

«Що вони зробили? Вони кинули по дну відповідний ряд труб великого діаметру, це все йдуть розрахунки. Закрили дамбу. І, получається, що зверху вода тисне. Якщо вона на дні, то воно витягує з дна воду, і вона без електрики, без нічого виходить в річку. В нас получається що – получається водообіг, кругообіг води. Яка проблема ставу? В нас немає водозаміщення. І в нас практично вже на глибині 3 метри, якщо ми опускаємося, в нас практично вода нерухома». 

Інші кроки з порятунку– висадження спеціальних рослин вздовж ставу, його зарибнення. Наразі, каже Олег Соколовський, готують проектну документацію, яка дасть чітке розуміння того, які капіталовкладення знадобляться для реалізації такої програми.  Якщо все вдасться втілити в життя, запевняє чиновник, тернополяни та гості міста зможуть милуватися чистим ставом. Разом з тим, в управлінні ЖКГ нагадують – водойма є спільним надбанням мешканців міста, відтак, кожен тернополянин повинен внести свою лепту в його поліпшення, і, принаймні, не смітити.

ОЛЕГ СОКОЛОВСЬКИЙ, заступник начальника міського управління ЖКГ:

«В неділю я вийшов на набережну. Вся набережна в пляшках, в смітті. Воно ж само не приплило. Все це в воді плаває. Про яку чистоту ставу можна говорити, якщо самі тернополяни активно його забруднюють?»

Відтак, в міському управлінні ЖКГ закликають тернополян оберігати свою водойму, адже її порятунок – наше спільне завдання.

 

 

 

залишіть коментар