У Тернополі відбулось виїзне засідання комітету ВРУ з питань охорони здоров’я

Автор:     Опубліковано: 22 листопадаа 2016 о 19:00    971 переглядів

Представники медичної галузі Тернопільщини поспілкувались із головою та заступником комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я, щоби за потреби відкоригувати законодавчі ініціативи у сфері медицини.

ОЛЕГ МУСІЙ, заст. голови комітету ВРУ з питань охорони здоров’я:

«Три законопроекти ми якраз відізвали 2 тижні тому спеціально для того, щоб послухати ще раз, відшліфувати, послухати регіони, представники яких були сьогодні присутні тут, з департаментів охорони здоров’я всієї України і керівники ВНЗ, а також, безумовно, послухати той досвід, який є і ті питання, які уже постали під час децентралізації, яка відбувається тут найуспішніше на тернопільській землі».

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«Хочу відзначити, що сьогодні має бути також і бачення розвитку  медицини в контексті децентралізації і формування територіальних громад. В нас вже є 3 райони, в яких вже немає сіл, фактично, вже стоїть питання про районні ради. Нам залишається визначитись кому ми надаємо повноваження по управлінню сферою охорони здоров’я – громадам чи залишаєм за районними адміністраціями».

Сферу медицини чекає чимало змін. Реформа повинна дати можливість медичним закладам самим регулювати свою діяльність та кількість ліжок. Акцент ставлять і на тому, що оплачувати потрібно послугу, а не ліжко-день. Ще однією із важливих змін має стати фіксована ціна на ліки.

ОЛЬГА БОГОМОЛЕЦЬ, голова комітету ВРУ з питань охорони здоров’я:

 «Інсулін, на тендері виграє препарат за 400 гривень, а в сусідній області той самий препарат купується за 830 гривень. Тобто, на 130% розбіжності в цінах. Всі звернення мої в СБУ, в генпрокуратуру, в НАБУ вже півроку – нема підстав до притягнення до відповідальності. Тому що нічого не порушено».

Ольга Богомолець розповідає, зараз є чимало випадків, коли якраз завдяки відсутності чіткої системи закупівель, дехто на лікуванні немало заробляє.

ОЛЬГА БОГОМОЛЕЦЬ, голова комітету ВРУ з питань охорони здоров’я:

«Введення референтної ціни, що ми вимагаємо від МОЗ, де буде записано в постанові Кабміну, що такий інсулін, в такій коробочці, такого виробника за державні кошти не можна купити дорожче, ніж 390 гривень. Так от тільки на 5 позиціях інсуліну вкрадено було 100 мільйонів. Напряму. Просто».

Учасники засідання зауважили, що змін потребує не лише сама система медицини, а й медична освіта.

МИХАЙЛО КОРДА, ректор ТДМУ ім. І. Я. Горбачевського:

«Мене, як представника університету, найбільше цікавить, звичайно, це медична освіта. Тому що не може бути реформи в медицині, якщо не буде реформи в медичній освіті. Ви знаєте, що ми працюємо, от 2 роки майже працюємо за новим Законом про вищу освіту. Вже деякі поступи в цьому напрямку є. Але все ще треба певних покращень і певних зсувів у цій роботі».

В ході обговорення актуальних питань в медицині, голова Тернопільської облради зазначив, що реформуючи цю систему необхідно враховувати потреби тих, хто в цій сфері працює.

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської обласної ради:

«Звичайно, та медицина, яка сьогодні існує, вже 25 років, я думаю ні в кого немає сумнівів, що її треба змінювати. І змінювати її до кращого. І саме основне – щоб ми по дорозі не забули такі важливі речі, як оплата праці лікаря за його роботу проведену, також відповідальність пацієнта, і саме основне – це зробити медицину, на мій погляд, позаполітичною».

Ольга Богомолець погодилась, що політику і медицину потрібно розрізняти, проте є речі, на які закривати очі не варто.

ОЛЬГА БОГОМОЛЕЦЬ, голова комітету ВРУ з питань охорони здоров’я:

 «Вранці, за допомогою нашої Феміди сліпої, приступив до свої обов’язків начальник департаменту охорони здоров’я Луганської області – Павло Миколайович Малиш. Який відомий всім через ЗМІ, був першим заступником міністра охорони здоров’я ЛНР – та людина, яка готувала евтаназію для наших солдат. МОЗ звільнила його з займаної посади. Він поновився на цій посаді через суд і сьогодні, в річницю Революції гідності приступив до виконання свої обов’язків».

Більше інформації про законодавчі ініціативи в медичній галузі можна знайти на сайті комітету з питань охорони здоров’я.

залишіть коментар