22-го грудня відзначає храмовий празник Архикатедральний Собор

Автор:     Опубліковано: 22 Грудня 2016 о 19:05    1 480 переглядів

22-го грудня християни відзначають День святої Анни. Його встановлення пов’язане з непорочним зачаттям праведною Анною доньки Марії – Матері Ісуса Христа. У Тернополі у цей день також відзначають храмовий празник Архикатедрального Собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці Тернопільсько-Зборівської Архиєпархії Української греко-католицької церкви.

Кир ВАСИЛІЙ СЕМЕНЮК, Архиєпископ та Митрополит Тернопільсько-Зборівський

«Ми сьогодні відзначаємо і дякуємо Богу – п’ята річниця утворення Тернопільської митрополії. Я хочу вам всім, отці, подякувати. І хочу привітати всіх отців нашої Архиєпархії, їх є коло триста. Я хочу привітати монахів і монахинь, я хочу привітати всіх вас браття і сестри. Я хотів би в цей день витерти всі ваші сльози, зігріти ваші серця, просити Божого благословення для вас, для ваших дітей, для українського народу».

Архикатедральний Собор є  не тільки важливим храмом для греко-католиків, він є однією із візитівок Тернополя.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя

«Катедра є не лише центральним храмом у нашому місті, центром культури, центром духовності. Дуже багато заходів роблять саме для тернополян тернопільські священики – це і допомога сиротам, допомога бідним, допомога учасникам АТО. За це великі слова вдячності, в першу чергу, отцю настоятелю Оресту, всім священикам Катедри. Також хочу подякувати Владиці Василію Семенюку за його молитви, за його мудрі поради, за його благословення, за його допомогу у духовному відродженні нашого міста і нашої області».

Зарваниця входить у двадцятку найбільших духовних Марійських центрів Європи. А цьогоріч 16 представників цих святинь, перебували на Тернопільщині. Власне за допомогу у проведенні такої зустрічі, Архиєпископ Василій Семенюк подякував всім доброчинцям і,  саме у День святої Анни, вручив благословенні грамоти від Папи Римського Франциска.

 РОМАН ЗАСТАВНИЙ, народний депутат України

«Це благословенна грамота від Папи Римського. Я думаю, що це радше за все не подяка за попередню доброчинну справу пов’язану із церковною діяльністю, але, я думаю, це швидше за все, що таке натхнення на майбутнє, що треба добру справу завжди робити, можливо хтось і помітить це. Я думаю, сьогодні це досить така символічна така грамота, важливо щоб кожен з нас в такі святошні дні не забував, що треба робити добру справу, для себе, для України, для своєї області, для свого міста».

Після святкової Архиєрейської Літургії, відбувся чин освячення води.

залишіть коментар