В новий рік Тернопільщина увійшла з 36 об’єднаними територіальними громадами, які охоплюють третину області. В облдержадміністрації стверджують: 2016 доводить – завдяки створенню громад на місцях стало залишатися більше коштів. Зокрема, обсяг загального фонду місцевих бюджетів області зріс на 42 з половиною відсотки. Приріст мають і власні доходи бюджетів об’єднаних територіальних громад: з 86 з половиною мільйонів гривень у 2015-му до 344 – у 2016-му році. Як зробити співпрацю органів державної влади, місцевого самоврядування та громад ефективнішою – обговорили на нараді в облдержадміністрації.
СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:
«Виробляючи спільну позицію з головою районної адміністрації, з депутатом верховної ради від вашого округу, ви зможете претендувати на додаткові кошти за рахунок державного бюджету для реалізації заходів соціально-економічного розвитку. А це можуть бути енергоефективні заходи, придбання обладнання для медичних закладів, будівництво доріг та здійснення інших заходів, котрі є сьогодні пріоритетними».
Говорили також про особливості бюджетного процесу, проекти, які можуть бути реалізовані у 2017-му, особливості реформ у медицині та освіті.
ЛЮБОМИР ФЕСИК, голова Залозецької ОТГ:
«Ми об’єдналися в громаду, і якщо вчора стояли на роздоріжжі, то сьогодні стали, я вважаю, на тернистий шлях – шлях реформ, які продовжуємо після тої реформи, яка вже стала здійсненою. І такі зустрічі особливо нам важливі, тому що є ряд питань, які ми самі не можемо вирішити, і десь покладаємо свої надії, що нам допоможе обласна адміністрація, фінансові установи, звичайно, і області, і району. Наша мета – для задоволення тої головної потреби, яку ми ставимо – покращення життя нашого населення».
В ОДА переконані: ефект від реформи децентралізації на Тернопільщині відчутний. За рік тільки за рахунок держсубвенції на розвиток громад реалізували проекти на загальну суму 135 мільйонів гривень. Разом з тим, у діяльності громад залишається чимало моментів, вирішити які самостійно буде неможливо, а тому потрібна концепція координації дій.
СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:
«Перше – тісна співпраця. Друга – це робота в напрямку реалізації делегованих державою повноважень. Третє – реалізація спільних проектів. І четверте стосується загальної роботи з депутатами Верховної Ради, з Кабінетом Міністрів в питаннях залучення додаткових коштів».
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.