7 січня – Різдво Христове

Автор:     Опубліковано: 6 Січня 2017 о 19:30    772 переглядів

7 січня віряни відзначатимуть одне з найсвітліших та найурочистіших церковних свят – свято Різдва Христового. В українців воно – у великій пошані, та завжди супроводжувалося чималою кількістю традицій, яких люди дотримуються і донині.  З духовної ж точки зору, це свято є можливістю поєднатися з Богом, наблизитись до Нього, стверджують священнослужителі. Це має бути момент невеликої духовної зупинки, щоб усвідомити, ким для вас є Господь. Важливо, щоб відбувся внутрішній акт віри, в якому ми зустрічаємося з нашим Спасителем.

о. ОЛЕГ ХАРИШИН, керівник прес-служби Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ:

«Що ми спогадуємо? Ми, в першу чергу, як християни, розуміємо, що людство потребувало Господа Бога. Бог бачив наші труднощі. Бог розумів, що через первородний гріх наших прабатьків Адама і Єви ми віддалили себе від Господа Бога. Фактично, відірвали від нашого життя те, що було частиною нашого життя. І, власне, у Різдві Господь Бог хоче бути з нами, хоче бути поряд, хоче бути частиною нашого життя».  

До свята Різдва Христового віряни готуються 40-денним постом.

прот. ЄВГЕН ЗАПЛЕТНЮК (УПЦ КП):

«Звичайні люди, готуючись до зустрічі дорогого гостя, вони роблять все можливе, щоб добре прибрати оселю. Вони готуються. І от  ми прибираємо оселю свого серця для того, щоб туди прийшов Христос. Якщо людина зла, якщо вона має ненависть, вона служить своїм похотям, звичайно, що Господь до неї не прийде. Тому що її серце зайняте чимось іншим. І от тому для нас, всіх людей, не залежно від того, до якої ти церкви  ходиш, дуже важливо завжди думати про те, що в тебе всередині робиться». 

Що ж до дати відзначення, то наразі українські греко-католики та православні християни дотримуються юліанського календаря, відповідно до якого Різдво святкують 7 січня. Разом з тим, не один рік тривають розмови про доцільність переходу на григоріанський календар, за яким свято народження Ісуса відзначають 25 грудня.

прот. ЄВГЕН ЗАПЛЕТНЮК (УПЦ КП):

«Це просто красива теорія, на практиці дуже важко її здійснити. Були такі спроби, ввести інший календар, але люди не ходили до церкви в той момент, вони приходили все одно за старим календарем. Згадуємо не день, коли народився Христос. Ми згадуємо взагалі подію. Тому особливо важливо нам зрозуміти, що не в календарі справа, а справа в нашій душі. Наша церква поки що дотримується традиційного святкування, 7 січня. Сподіваюся, що поки що не буде ніяких таких надзвичайних чи насильницьких спроб перевести нас на 25 число, хоча також це би було досить непогано. Особисто моя думка – за, але, поки що, бачимо, обставини не на часі».    

о. ОЛЕГ ХАРИШИН, керівник прес-служби Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ:

«Знаємо, що григоріанський календар – він є, в певній мірі, більш точніший, який у всьому світі. Тому що є певна похибка в юліанському календарі, і, все ж таки, ця похибка з часом буде тільки збільшуватися. Церква наша звертає на це увагу. Сподіваємося, звичайно, що Господь Бог дасть нашим церквам ту благодать Духа Святого, в якій ми знайдемо спосіб, коли будемо мати спільне святкування не тільки свята Різдва, але й також свята Пасхи і багатьох інших празників, які, власне, від того потім будуть мати спільну дату».  

 

залишіть коментар