Коресподенти ІНТБ дізнавались, як перевірити якість м’яса на ринку

Автор:     Опубліковано: 25 Січня 2017 о 19:08    775 переглядів

На Тернопільському ринку широкий вибір сирого м’яса. Адміністрація та тутешні працівники запевняють, вся м’ясопродукція проходить відповідну перевірку.

ЄВГЕН СЕНЧАК, зав. ветеринарно-санітарної експертизи ТОВ «Тернопільський міський ринок»:

«Перш за все, на офіційних ринках, є лабораторії, працівники лабораторії і перед тим, як продукція поступає на ряди, це мається на увазі м’ясо, м’ясо туші, вона повинна пройти ветсанекспертизу. Працює лабораторія з 6 години. 6-7 працівників, в залежності від кількості поступленого матеріалу, проводять дослідження».

ОКСАНА ЛЬВІВНА, підприємець:

«Свині ми закупляєм в населення, в селі. Люди привозять самі, ми можем поїхати забрати. Наприклад, сьогодні я маю свиню, соломою смалена. Це свого роду ексклюзив. Тому що, дійсно, соломою рідко зараз смалять, але люди шукають. Хочуть такого сала, хочуть такого доброго м’яса».

Пані Оксана працює на Тернопільському ринку більше 15 років. Продає лише свинину, і розповідає нам про ціни.

ОКСАНА ЛЬВІВНА, підприємець:

«Ціни ніби не змінилися, навіть трошечки впали. Якщо там ранше було 70-80-85, то зараз 60-65 і 75 – це максимум. Передня, задня і шия – це в нас такий основний вид товару, який є на ринку».

Продавці на ринку переконують, м’ясо перед придбанням перевіряють. І беруть лише в тому випадку, коли впевнені, що тварина здорова.

ОКСАНА ЛЬВІВНА, підприємець:

«Ми знаєм, що вона здорова. Тому що воно клеймоване. Інакше ми не візьмем. Там один лікар вже провірив. Наш провіряє тут. То є забійна довідка, розумієте? Дається забійна довідка, інакше не получиться, нас тут не приймуть».

Як це відбувається пояснює завідувач ветеринарно-санітарної експертизи Тернопільського ринку.

ЄВГЕН СЕНЧАК, зав. ветеринарно-санітарної експертизи ТОВ «Тернопільський міський ринок»:

«Перш за все, людина, яка привозить м’ясо туша, необхідно мати певні супровідні документи. Це ветеринарна довідка, на якій повинна бути вказана фамілія власника, який виростив тварину і проведення попереднього огляду ветеринарним лікарем. Також має бути штамп попереднього огляду на ветеринарній довідці і на м’ясі туші. Це означає, що тварина перед забоєм була перевірена, її температура зміряна чи в якому стані вона –  чи вона здорова чи вона хвора».

Після цього м’ясо досліджують вже працівники ринку. Євген Петрович каже, випадки, коли виявляють порушення трапляються, але в такому разі продукцію не допускають до продажу. Окрім того, м’ясо перевіряють  і на свіжість. До того ж, кожен покупець має право вимагати в продавця документи, які засвідчать те, що м’ясо відповідає всім необхідним вимогам.

 ЄВГЕН СЕНЧАК, зав. ветеринарно-санітарної експертизи ТОВ «Тернопільський міський ринок»:

«Ми видаємо експертний висновок, де вказано фамілія, хто виростив, власне, дослідження і є штампик, і написано, що дозволено і реалізацію. Кожна людина повинна мати відповідний експертний висновок. І після цього людина якщо звертається, вона показує висновок. Якщо додаткові якісь необхідні дослідження – в нас залишаються ветеринарні довідки, з якими поступає тварина. І після цього ми можем виясняти дані, всі фактори, звідки поступила тварина, в якому стані і чи вона пройшла ветеринарно-санітарну експертизу».

До речі, після того, як тварину дослідили, до забою може пройти до 5 днів. А реалізовувати вже саме  м’ясо можна приблизно протягом 48-72 годин.

 

залишіть коментар