Тернопільська малеча вчилася власноруч створювати мультфільми

Автор:     Опубліковано: 30 Січня 2017 о 19:16    917 переглядів

Понад дві сотні дітей разом із батьками завітали у «Палац Кіно» на День української анімації, який відбувся у нашому місті вперше. Програма заходу була доволі насиченою, протягом дня діти переглядали мультфільми, після чого, брали участь у різноманітних майстер-класах, де їх навчали створювати мультики власноруч.

ЛЕОНІД БИЦЮРА, заступник міського голови

«Захід наш зорієнтований і на дорослих, і на дітей. На дітей, тому що ми ж розуміємо, діти зараз дуже всі переймаються гаджетами, соціальними мережами, Інтернетом і це доволі неоднозначно сприймається, в тому числі і батьками, хочеться їхнє дозвілля зробити більш активним і розвиваючим, щоб вони здобували певні професійні навики. Такі, як сьогоднішній захід, вони дозволяють зацікавити дітей і показати їм, наприклад, їхню майбутню професію».

В рамках заходу у Тернопіль завітали гості з Києва та Львова. Професіонали анімації показували малечі як виглядають мультики з середини.

АНДРІЙ МАЛЮХОВИЧ, продюсер анімаційної студії (м. Київ)

«Сьогодні для тернопільських дітей ми показуємо, по-перше,  те, що ми вже самі зробили. Це досить прості мультики, які вони так само можуть зробити своїми руками, а по – друге,  вони будуть робити це своїми руками. Тобто ми взяли пластилін, ми дамо їм певні завдання і вони зможуть самостійно зліпити персонажів, або декорації для свого мультфільму. Єдине, що ми не зможемо нажаль сьогодні зробити, але сподіваємося, що це буде іншим разом, це зняти сам мультфільм, тому що це все ж таки складна річ, треба придумувати історію, треба її знімати».

Керівник однієї із столичних анімаційних студій Родіон Шуб приїхав у наше місто вперше, аби спільно з дітками створити мультфільм, де усі герої танцюватимуть.

РОДІОН ШУБ, керівник анімаційної студії (м. Київ)

«Ми будемо використовувати декілька технік, щоб наші глядачі і вже як стануть аніматорами, дізналися, що можна робити анімацію багато як, є декілька варіантів. Ми будемо і вирізати своїх героїв, і ліпити їх з пластиліну, а потім ми будемо робити так, що вони будуть оживати в танці».

Безкоштовно відвідати захід могли усі охочі. Діти разом з батьками цікаво та корисно проводили своє дозвілля, активні були усі.

Десятирічний  Роман захоплюється ліпленням анімаційних героїв близько двох років. За цей час хлопчик встиг вже зробити чимало та  на цьому заході не упустив нагоди продемонстрував свій талант.

РОМАН, відвідувач заходу

 «Спочатку я захоплювався конструкторами, потім вже до творчості такої  перейшов. Я роблю, зокрема, покемонів , а натхнення мені дають відео з ютубу.  Я дивлюсь на ютубі відео, там є така гра «Майн Крафт», там можна скачати спеціальний такий мот на покемонів і от я дивлюся двох англійських ютуберів, вони  то знімають, а я їх ліплю. В мене вдома понад 400 екземплярів, тут поки що тільки 10».

ІРИНА, відвідувачка заходу

«Сьогодні на цей захід я привела своїх двох маленьких племінників, дуже їм цікаво було, ми вже подивилися мультфільми пластилінові, які нам представили українські виробники , зараз вже дітки сидять, захоплено ліплять, вчаться створювати мультики. Поки що дуже сподобалось, дуже цікаво, вони захоплені. Ми бачили тут мультики і про глобальне потепління, коли діткам з такого маленького віку, стараються донести, що потрібно скоротити викиди в атмосферу вуглекислого газу. Це такі, здається, серйозні теми, але діткам у вигляді мультика, їх донести набагато простіше».

АНДРІЙ та ОКСАНА, відвідувачі заходу

«Я до того ліпив овочі з пластиліну і всяке таке, їжу. – Я теж. А чому ти вибрала салат саме? –Бо він самий смачніший».

Зазначимо, до Дня сучасної української анімації, долучилось і благодійники. Зокрема, в творчих проявах підтримав малечу  і агрохолдинг «Мрія».

ОЛЬГА ГОРДІЄНКО, співорганізатор «Дня сучасної української анімації»

 «Ми звернулися по допомогу в проведенні і підтримці. І найкраще, що можна було зробити, це купити пластилін, дощечки і картон. Ті підручні засоби, які діти будуть сьогодні використовувати і можу відмітити, що це є найкраще доручення, тому що вони маленьким внеском вклали у великий розвиток. Це є розвиток дрібної моторики, великої моторики і творчих здібностей дітей. І ще одне із завдань, яке ми хотіли сьогодні побачити, це те, що молодь наша трошечки долучилась до тої діяльності, до кіноіндустрії в Україні і зокрема у Тернополі. Давайте зробимо його культурним».

 

залишіть коментар