В облдержадміністрації обговорили нововведення в законодавстві про працю

Автор:     Опубліковано: 17 Січня 2017 о 19:00    717 переглядів

Чи не найважливішою зміною цього року в законодавстві про працю називають збільшення мінімальної заробітної плати до 3200 гривень. Це впливає як на фізичних, так і на юридичних осіб, пояснюють представники ДФС в області.

СЕРГІЙ ГОСПОДАРИК, заст. начальника ГУ ДФС в Тернопільській області:

«Платники єдиного податку ІІ групи сплачували 352 гривні, на сьогоднішній день вони будуть сплачувати уже 704 гривні. Тобто, фактично, для платників ІІ групи ставка збільшується вдвічі. Крім того,  704 гривні, мінімум, повинні ЄСВ платити і платники фізичні особи на загальній системі податкування».

Ще одним вагомим нововведенням стало збільшення фінансової відповідальності для не законослухняних підприємців. Адже штрафи за порушення у сфері праці також зросли.

НАТАЛІЯ РУС, в.о. начальника управління Держпраці в Тернопільській області:

«Тобто, сьогодні цей діапазон складає від 3200 гривень до 320 тисяч гривень. Тобто до 100-кратного рівня мінімальної заробітної плати за порушення норм чинного законодавства. Найбільший цей штраф, який я щойно озвучила буде застосовуватися у разі не допуску до перевірки, тобто, коли роботодавець не допускає або створює перешкоди щодо проведення цієї перевірки».

В облержадміністрації запевняють, всі зміни в законодавстві про працю мають позитивно відобразитися на соціальному рівні населення.

НАТАЛІЯ РУС, в.о. начальника управління Держпраці в Тернопільській області:

«Головна наша сьогодні мета, наш посил в тому, щоб суспільство зрозуміло, що легальна зайнятість – це є, насправді, благо для населення і щоб вони не сприймали  нелегальну зайнятість, як якийсь такий закономірний факт».

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«Це означає, що ми не тільки піднімаємо мінімальну заробітну плату, але й важливіше, що в умовах Тернопільської області ми збільшуємо наповнення місцевих бюджетів. Бо сьогодні відповідно до Закону про місцеве самоврядування територіальні громади 60% ПДФО залишають в місцевих бюджетах. Тому ми в перспективі очікуємо суттєве підняття і збільшення надходжень в місцевих бюджетах».

Саме тому і провели таку нараду, аби чітко окреслити напрямки роботи райдержадміністрацій та інших державних установ на місцях. Адже, запевняє Степан Барна, часто проблема не в браку фінансування. Нерідко трапляються ситуації, коли на місцях державні кошти просто не освоюють.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«В нас є приклади тих громад, котрі просто повертають гроші, державні гроші в державний бюджет.  І такі приклади демонструються на прикладі Підволочиської об’єднаної територіальної громади – 1,5 мільйона гривень повернення, Теребовлянської територіальної громади – 2 мільйона 100 тисяч гривень повернення в державний бюджет. В нас грошей нема?».

На нараді йшлося і про інші нововведення.  Наприклад, на 10-12% зросла рентна плата. Також зміни є і для сільськогосподарських виробників: із спецрежиму їх перевели на загальну систему оподаткування та запровадили виплату дотацій.

 

залишіть коментар