Тернопіль намагається впоратися з негодою

Автор:     Опубліковано: 7 Лютого 2017 о 21:15    365 переглядів

Дощ при мінусовій температурі, який почав падати цієї ночі, тернопільські комунальники називають аномалією. Кажуть, робили усе, що могли, аби ситуація не вийшла з-під контролю.

У Тернополі є 22 одиниці снігоочисної техніки і уся вона сьогодні працювала, розповідає  начальник відділу технагляду міськради Олег Вітик. Вночі місто зіткнулось з аномалією, до якої були не готові ні люди, ні техніка. Комунальники кажуть, змогли працювали лише після припинення дощу.

ОЛЕГ ВІТИК, начальник відділу технагляду міськради

«Півпершої починається дощ, температура повітря -1 градус, до півчетвертої падає дощ, температура опускається до трьох, що робиться зразу з дорогою і тротуарами – замерзає просто все. Вся техніка, яка просто вимушена була зупинитися,бо під час дощу нереально просто посипати, воно все змиває. Півчетвертої завершився дощ і розпочалась повна очистка і посипка міста».

Після того, зазначає Олег Вітик, як температура повітря опустилася до -4 градусів, ситуація у місті наблизилась до критичного рівня, однак комунальники з усіх сил намагалися її внормувати.

ОЛЕГ ВІТИК, начальник відділу технагляду міськради

«АваксПроф» працювало: 5 піскороскидувачів, 4 плужнощиточних та тротуарних, 2 бортові машини, посипали з борта і один навантажувач. «Міськшляхрембуд»: 4 піскороскидувачі, 4 плужнощиточні, 1 навантажувач. Ми все ж таки зробили те, що могли зробити, тому що, якби там не було, Об’їзна, транспортні розв’язки – жодна фура не застрягла, всі вулиці проїзні. Так, є певні проблеми з  рухом транспорту, зараз вважаю за необхідне попередити, що дистанція і рух транспорту повинен бути дуже правильний».

Аби очистити дороги від снігу, комунальники використовують і піщано-сольову суміш, і саму сіль, і шлак, але відмінного результату все ж досягти надзвичайно складно, тому тернополян просять поставитися до цього з розумінням.

ОЛЕГ ВІТИК, начальник відділу технагляду міськради

«Єдина проблема, це аномальність. Аномальність полягає в тому, що при мінусах дощу не повинно бути. Це підказує природа сама, тут третій день за тиждень получаються такі колапси, що навіть дощ падає при -4, я не можу це пояснити і напрацювання, які ми впроваджуємо зараз, щоб вийти з цієї ситуації, ми шукаємо. Ті методи, які будуть ефективними на даний період доби».

Зазначимо, поступове припинення опадів синоптики прогнозують вже з 9 лютого, після чого на тернополян чекатимуть морози.

До слова, в обласному центрі оголошено «жовтий рівень» системи оповіщення. Комунальні служби міста звертаються до тернополян з проханням максимально прибрати  свій транспорт з доріг міста. Адже сьогодні з 22.00 години  розпочнеться тотальна очистка Тернополя від снігу. У випадку ігнорування, приватний транспорт буде евакуйовано на штрафмайданчик, більше того, працюватиме велика очисна техніка, яка може пошкодити автомобілі.

залишіть коментар