На засіданні Ради регіонального розвитку обговорили питання децентралізації

Автор:     Опубліковано: 22 Березня 2017 о 19:38    210 переглядів

П’яте засідання Ради регіонального  розвитку відбулося у Києві. Одне з основних питань – реформа місцевого самоврядування. Наша область однією з перших включилася в процес децентралізації. На Тернопільщині наразі створили 36 громад. Одна з найбільш потужних – Великогаївська, яка об’єднує майже 12 тисяч мешканців.

ОЛЕГ КОХМАН, голова Великогаївської ОТГ:

«Можна сказати, немає ще півтора року, як ми утворили нашу об’єднану громаду. Ми маємо дуже багато позитивних показників. Щодо шкіл, щодо навчального процесу наших дітей, воно трохи змінилося в зв’язку з тим, що ми розвиваємо інфраструктуру. Ми відкрили пожежне депо. Звичайно, є ще багато труднощів, бо ще воно не запрацювало на повну силу, бо зараз хлопці проходять навчання. Я думаю, вже з квітня офіційно добровільна пожежна в нас запрацює».     

Президент України Петро Порошенко зазначив: завдяки децентралізації місцеві бюджети значно збільшилися. Таким чином, українську економіку вдається реанімувати. Важливу роль у цьому відіграло підвищення мінімальної заробітної  платні.

ПЕТРО ПОРОШЕНКО, Президент України:

«Об’єднані територіальні громади за три роки збільшили свої надходження в 7 разів. Місцеві бюджети збільшили свої надходження в 2,5-3 рази. Повірте мені, я трохи розуміюся в бюджетній політиці, і можу наголосити, що зазвичай доля місцевих бюджетів в зведеному бюджеті завжди дорівнювала 33%. Ніколи за всю історію України доля не сягала того, що ми маємо в 2017 році – 49%».     

Голова Тернопільської облдержадміністрації Степан Барна зазначив: завдяки реформі об’єднані громади нашої області  отримали достатньо ресурсів на свій розвиток. Вдалося реконструювати освітні об’єкти, відкрити нові поліцейські та медичні станції.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Важливе значення має саме здатність громад здійснювати управління своїми територіями. В минулому році область завдяки фінансовій децентралізації не тільки покращила показники по власних доходах, практично, на особу, жителя територіальної громади за рік часу зі 143 гривень на одну людину, жителя громади, до 720, а і також отримала субвенцію на підтримку територіальних громад. В минулому році тернопільські громади отримали майже 141 з половиною мільйон гривень державної субвенції».    

Згадували на засіданні Ради регіонального розвитку і про прийняті нещодавно закони, які дають новий виток децентралізації. А тому перспективні плани розвитку територій багатьох областей можуть змінитися. За законом, їх розробляють в облдержадміністраціях, а погоджують в обласних радах.

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської облради:

«Що стосується перспективного плану області, то зараз адміністрацією проводиться якраз його переформатування, обговорення. Я думаю, що найближчим часом цей перспективний план буде знов винесений на голосування в обласну раду і буде прийнятий».    

На черзі, зазначили на засіданні, реформування медичної галузі, а також – пенсійної системи.

 

 

залишіть коментар