Чи зменшить ініціатива уряду кількість смертей новонароджених на Тернопільщині

Автор:     Опубліковано: 20 Вересня 2021 о 18:07    198 переглядів

Дітовбивство – явище, яке на превеликий жаль має місце у 21 столітті. Тож, аби зменшити кількість таких випадків, в Уряді взялись розробляти законопроєкт про анонімні пологи.

Депутати хочуть дозволити матерям залишитись невідомими “до”, “під час” та “після” пологів. В тексті проекту йдеться, що вагітна жінка, яка хоче залишитись інкогніто та відмовитись від дитини – повинна звернутися із усною заявою до керівника закладу, де планує народжувати. Якщо таку заяву приймуть – породілля зобов’язана передати свої ідентифікаційні дані. Їх опечатають та перенесуть в архів. Після пологів у такої породіллі анолюються усі батьківські права та обов’язки.

Та навряд чи такі зміни зменшать кількість смертей новонароджених діток, вважають тернопільські фахівці. Мовляв, жінка, яка хоче відмовитись від дитини, швидше всього не прийде в пологовий, аби народити.

Заступниця головного лікаря з дитинства і пологової допомоги КНП «Тернопільська комунальна міська лікарня №2» Ольга Сидорчук відзначила, що якщо закон приймуть, то виникатиме більше проблем для юристів. Адже саме вони займатимуться і врегульовуватимуть ці питання.

За словами Ольги Сидорчук, якщо цей закон якимось чином наближатиме діяльність медичних закладів до цивілізованих країн, то лікарі готові це підтримувати і працювати в цьому напрямку.

Про проблему вбивства немовлят потрібно говорити, тим більше – терміново вирішувати. Адже смерть новонародженого від рук матері – часте явище у Тернополі та області, заявили правоохоронці.

За словами начальника відділу ювенальної превенції головного управління в Тернопільській області, Петра Тиховича, такі випадки в області мають місце. Зокрема цього року і місті Борщові на сміттєзвалищі було знайдено тіло мертвої новонародженої дитини. Експертиза показала, що дитина народилася живою, вона вже пізніше померла.

У тексті проекту йдеться про те, що вбивають своїх дітей згідно статистики, переважно малозабезпечені жінки; жінки, які не мають власного або постійного житла; неповнолітні і ті, які мають кримінальне минуле. А також випускниці дитячих будинків. Тому влада має робити наголос саме на підтримці тих жінок, які є незахищеними в силу певних обставин.

Та поки доля закону про конфіденційні пологи лише в планах, у Тернополі є альтернатива. Вже близько 10-ти років діє “Вікно життя” при пологовому будинку №2. Тут жінки, які хочуть відмовитись від дітей – можуть їх залишити, аби ті залишись живими, і можливо навіть знайшли нову сім’ю. Від початку цього року, у “Вікні життя” залишили вже трьох малюків.

залишіть коментар