Захисників і захисниць України вшанували у легендарному селі на Тернопільщині

Автор:     Опубліковано: 14 Жовтня 2021 о 20:30    782 переглядів

14 жовтня під покровом Богородиці своє свято відзначають захисники і захисниці України. Чимало з них приїхали у Бишки. А ще зійшлися місцеві і гості села. Адже в Бишках у 1943-45 роках був центр визвольного руху. Тут свого часу був розташований штаб ОУН-УПА.

Андрій Несін — військовий в третьому поколінні. Розповів, що його бабуся і дід творили українську історію. Військовий вважає, що варто не лише пам’ятати минуле, а разом боротися і творити майбутнє. Хоче, щоб і його син став Захисником України.

Перший заступник голови Тернопільської обласної ради Володимир Болєщук відзначив, що дуже важливо пам’ять про захисників уславлювати ділами й конкретними справами.

Цього дня 79 років тому створили українську повстанську армію. З цієї нагоди у Бишках, столиці воюючої України, вже вдруге організували фестиваль духовно-патріотичної пісні «Бишківська звитяга». Голова Козівської громади Сергій Добалюк підкреслив: українці повинні розуміти, що без минулого не буде майбутнього. Варто, щоб кожен пам’ятав, як воно було колись, і як є зараз.

До слова, чимало речей побуту повстанців збереглися в місцевому музеї. Тут деякий час жив Роман Шухевич. І все це, кажуть мешканці – неоціненна пам’ять, і історична спадщина. А щоб місце стало більш туристичним – варто оновити інфраструтуру, переконані народні обранці.

За словами народного депутата України (партія «За майбутнє») Івана Чайківського, до Бишок треба облаштувати дорогу, щоби ще більше людей хотіло сюди приїжджати.

«Ще торік після виборів ми визначили кілька місць, які б хотіли за каденції зробити. І одне з таких місць – це дорога до національного значення місця  в селі Бишки. Загалом одинадцять кілометрів дороги. Цього року ми зробили три. І я думаю, що на наступний рік продовжимо цю роботу», — відзначив Іван Чайківський.

Фестиваль духовно-патріотичної пісні «Бишківська звитяга» розпочався зі святкової літургії та молебню біля пам’ятника борцям за волю України. Потім у селі виступали церковні хори, творчі колективи.

залишіть коментар