Понад 3 тисячі військових перебувають у полоні, 15 тисяч людей – зникли безвісти. А війна триває. Рідні зниклих захисників мають пройти чимало інстанцій, заповнити заяви, здати ДНК і просто зробити все від них залежне, щоб близькі повернись додому. Але люди не одні на цьому шляху, є громадські організації і не тільки, які допомагають, надають юридичну і психологічну підтримку, підкажуть, чого робити не варто і що може нашкодити полоненому.
Регіональний координатор у Тернопільській області з питань зниклих безвісти за особливих обставин Петро Гурняк – один із тих, хто знає що робити у таких випадках. Він регіональний координатор з питань зниклих безвісти за особливих обставин у нашій області. Каже, є покроковість дій у випадку якщо хтось зник і не виходить на зв’язок тривалий час. Насамперед дані зниклого командир подає у військову частину. А та — у військкомат.
Далі звернення у поліцію, в національне інформаційне бюро, червоний хрест та інші інстанції. Серед них і установа пана Петра, яка так само збирає усю інформацію про зниклого.
Є також речі, які не варто робити близьким, бо можуть зашкодити. Це – виставляти особисту інформацію про полонену людину у соціальні мережі. Краще зберігати інформаційну тишу. А через публікацію в Інтернеті у рідних можуть виманювати гроші фахівці.
Із такою позицією погоджується і дружина полоненого Анна. Про свого чоловіка вона жодної інформації не поширює у мережі, навіть імені. Знає, з того боку ворог все моніторить. Проте не нашкодить поширення загальної інформації.
Бути упевненим, що ти все робиш правильно і достатньо для повернення близького із полону – неможливо. Тому важливо знаходити підтримку однодумців.
Звернутися до регіонального координатора з питань зниклих безвісти в нашій області можна за номером телефону 096-490-49-74.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.