Допомога людям, які втекли від війни. Якщо ситуація з бойовими діями загостриться, Тернопільщина стане притулком для сиріт і престарілих людей з інших регіонів. Тому віцепрем’єр-міністерка Ірина Верещук проінспектувала умови перебування ВПО в області. Відвідала і обласний центр реабілітації та розвитку дитини.
З 24 лютого Тернопільська область стала однією з регіонів, куди з небезпечних територій переселяли людей з особливими потребами, престарілих та одиноких. На початку березня, рятуючи від обстрілів в Тернопільський обласний будинок дитини перевезли 57 дітей з Київщини. Зараз тут проживає 62 дитини, 22 з них із самої столиці. Решта дітей вже у родинах.
Умови проживання дітей сиріт та дітей з особливими потребами проінспектувала віцепрем’єр-мінстерка Ірина Верещук.
Персонал закладу розповідає, що діти, яких перевезли з Київщини, були психологічно травмовані. Вони чули вибухи, бачили політ ракет, які нищили столицю на початках. Утім після переїзду швидко адаптувалися і здружилися з тернопільськими дітьми і тому не хочуть повертатися назад у Київ.
Зараз на Тернопільщині розглядають можливість облаштувати всі умови, щоб перевезти ще дітей-сиріт з інших територій.
“Чи можна, до прикладу, коли у випадку буде велика потреба привести сюди додаткових дітей, які потребуватимуть. І я хочу сказати, що є резерв, є можливість, є облаштовані ліжкомісця. І наші діти, які зараз страждають від обстрілів — на сході України, на півдні будуть їхати сюди, жити в безпечних умовах”, — заявила Ірина Верещук.
Тернопільський будинок дитини може прийняти ще близько 40 діток до шестирічного віку. Усе необхідне для цього є, підкреслила генеральна директорка закладу Інга Кубей.
Загалом від початку повномасштабного вторгнення Тернопільщина прийняла понад 150 тисяч людей.
“Багато і дітей в тому числі і загалом людей потребували прихистку. Прихистку, який ми змогли надати. Загалом максимальна кількість внутрішньоперміщених осіб, яка була в Тернопільській області, — 156 тисяч людей. На сьогодні проживає 86 тисяч людей”, — зауважив начальник Тернопільської ОВА Володимир Труш.
Окрім того, в області за прикладом інших регіонів планують створити Координаційний центр для внутрішньо переміщених осіб. Такий ефективно вже діє на Львівщині. Переселенці можуть звернутися в єдиний офіс і отримати усю необхідну допомогу.
Іринa Верещук також відвідaлa гуртoжитoк “Тернoпільськoгo вищoгo прoфесійнoгo училищa сфери пoслуг тa туризму”, де прoживaють пoнaд 80 людей з прифрoнтoвих oблaстей. Та геріатричний будинок для престарілих, куди в разі необхідності також можна буде переселити ще стареньких з прифронтових закладів. Оглянула Ірина Верещук і релокований бізнес з Харкова по виробництву вишитого національного одягу.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.