Дев’ять років тому почали формувати перші добровольчі угрупування. Тоді ті, хто відстоював проєвропейські погляди України на майдані, мусили стати добровольцями і боронити рідну землю вже на війні. Добровольці відіграли над важливу роль тоді, і зараз продовжують боротьбу вже у складі ЗСУ. Як все починалось — пригадали у музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини. Захід провели до Дня українського добровольця.
Дмитро три роки був добровольцем. Він залишається ним і зараз, хоча вже служить у лавах збройних сил України. Тож він має із чим порівнювати.
“Добровольці це покликання, звичайно. Так, ми не мали ні зарплат ні нічого, у нас взагалі нічого не було. Я тут заробляв гроші, їхав туди, там їх тратив. Мав бізнес, поки приїхав вже і бізнесу нема. Зараз ти на забезпеченні і воно полегшує тобі роботу”, — каже Дмитро.
Та хай там як, якби трапилась нагода Дмитро б нічого у житті не змінював, зізнається. Доброволець — це покликання. Як все починалось тоді пригадали у музеї національно-визвольної боротьби Тернопільщини.
“Основою перших добробатів стали самооборонні сотні, що зорганізувалися на майдані, у Революції Гідності, — відзначає доброволець Ігор Войцехівський. — На початку березня 2014 року було створено перший добровольчий батальйон, який зараз носить ім’я свого командира героя України Сергія Кульчицького.
Нагадаємо, День українського добровольця – державне свято, яке відзначають із 2017 року 14 березня. В цей день 2014 року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон Нові Петрівці для формування першого батальйону.
Зараз добровольці – це значна частина українців, не тільки хто воює на фронті, а хто добровільно присвятив життя боротьбі за волю України.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.