Єдиний реєстр зброї невдовзі запрацює в Україні. Це мінімізує її незаконний обіг. Про особливості реєстру і висновки експертів — дізнавайтеся.
Науково-практичний семінар «Впровадження Єдиного реєстру зброї» відбувся на базі Тернопільського Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру. Учасники– працівники установ експертної служби МВС, які займаються упровадженням та веденням Єдиного реєстру зброї. Під час семінару обговорили актуальні питання, що виникають під час запуску єдиної інформаційної системи МВС.
Начальник НДЕКЦ в Тернопільській області Олександр Шрамко привітав учасників семінару, наголосив на важливості обміну інформацією задля ефективної роботи реєстру.
«Єдиний реєстр має запрацювати потужно, голосно і саме основне це мають відчути наші громадяни. Все, що ми робимо – це для них, щоб вони були безпеці і отримували кваліфіковані та якісні послуги», – зазначив під час проведення семінару директор Державного Науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС Сергій Кримчук.
У кожного власника зброї буде свій електронний кабінет з повною інформацією: відмітки купівлі-продажу, перевірки, терміни перереєстрації.
Із запровадження Єдиного реєстру зброї буде максимально спрощена система придбання та продажу зброї. Суб’єкти господарювання зможуть вносити в цю базу всю зброю, яка продається, а також є у них на складах.
«Громадяни зможуть подати документи для отримання дозволу зброї через будь-який суб’єкт господарювання, не потрібно буде ходити до Національної поліції», – розповів заступник директора ДНДЕКЦ МВС України Олександр Грищенко.
Єдиний реєстр зброї – це зручність, адже ряд документів, які зараз існують у паперовому вигляді, переведуть в електронний варіант. Як заначив заступник начальника ГУНП в Тернопільській області Володимир Галевич, автоматизована система допоможе правоохоронцям контролювати розповсюдження зброї, а також вплине на розкриття злочинів, вчинених з її використанням.
Присутні обговорили організацію взаємодії між установами експертної служби МВС та суб’єктами господарювання, що займаються виготовленням та реалізацією зброї. Акцентували увагу на огляді технічного стану та відстрілу вогнепальної зброї, особливості внесення її в реєстр.
Учасники семінару впевнені, що впровадження Єдиного реєстру зброї стане якісним та ефективним сервісом.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.