Джерело вітамінів. Мова про березовий сік, сезон збору якого розпочався на Тернопільщині. Що треба знати тим, хто хоче запастися цим продуктом, і яка відповідальність загрожує порушникам дізнавалися наші журналісти.
Масово березовий сік заготовляють постійні лісокористувачі, а також підприємці. В Україні збір продукту регульований. І для того, щоб збирати його в лісі, потрібно отримати дозвіл — такий собі “лісовий квиток”. Його видають на певну кількість можливого отримання соку на території.
“У лісових насадженнях заготівля ведеться в спеціально відведених для того ділянках, які в подальшому будуть підлягати суцільній вирубці. За лісовим квитком потрібно звертатись до лісокористувача чи у лісгосп. Вони тоді будуть розглядати звернення підприємців і якщо є така можливість є ділянки то вони вам видають цей лісовий квиток”, — пояснює державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Тернопільської області Олександр Вітряк.
Громадяни, які неправильно збирають деревний сік в межах населених пунктів, можуть своїми діями спричинити загибель дерев. Бо отвір, з якого тече рідина може гнити, якщо за ним не доглядати. Тому перш ніж йди добувати сік слід не лише отримати лісовий квиток, а й подбати про те, як не нашкодити дереву після отримання продукту.
Слід знати, що заготівля березового соку у межах населеного пункту, на територіях парків, скверів, зелених зон є правопорушенням. і несе за собою адміністративну відповідальність.
А ще збирати сік можна лише з великих, вже «дорослих» дерев і лише до появи листя. І лише на спеціально відведених ділянках, які за 10 років будуть вирубувати. Та чи знають про ці правила тернополяни — дізнавайтеся із сюжету.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.