Чи ґвалтували 15-річну міліціонери, покаже експертиза в Одесі

Автор:     Опубліковано: 10 Серпня 2014 о 08:12    273 переглядів

В кінці червня Тернопільщину сколихнула історія 15-річної дівчини з Борщівщини. За словами матері неповнолітньої, її згвалтували троє працівників міліції. Тоді громадськість поділилася на два табори: одні підтримували дівчинку, інші – вважали цілком можливою версію про таку своєрідну помсту правоохоронцям. В обласній прокуратурі кажуть: на чиїй стороні правда, має встановити молекулярно-генетична експертиза, яку проведуть в Одесі.

ЮРІЙ ГУЛКЕВИЧ, прокурор Тернопільської області:

«Експертиза буде проводитись Одеським обласним бюро судово-медичних експертиз. Слідчим надано для проведення експертизи зразки крові трьох працівників міліції та об’єкти досліджень, отримані від цієї неповнолітньої. Вартість самої експертизи складає 24 тисячі 840 гривень. Це будуть кошти, виплачені з державного бюджету».

Враховуючи складність, орієнтовний термін завершення експертизи – перша половина вересня. Її висновок, вважає Юрій Гулкевич, дозволить прийняти кінцеве об’єктивне рішення у даному кримінальному провадженні.

Триває слідство і у справі загибелі під колесами 19-річного Миколи Брегіна. Нагадаємо, у ніч на 8-ме липня хлопця збив міліціонер, після чого втік, залишивши того помирати просто на дорозі, у чому згодом зізнався. Подія спричинила неабиякий резонанс. Родичі та односельчани Миколи Брегіна навіть ходили пікетувати обласні прокуратуру та міліцію, вимагаючи арештувати винуватця трагедії. Юрій Гулкевич запевняє: зараз тривають різні слідчі процедури, зокрема, судмедекспертиза, яку проводять комісійно.

ЮРІЙ ГУЛКЕВИЧ, прокурор Тернопільської області:

«Вона є складна, враховуючи комплекс тілесних ушкоджень, які характерні як для наїзду на потерпілого, які характерні як для наїзду на потерпілого, в подальшому – переїзду через тіло потерпілого. Після отримання висновку судово-медичної експертизи будуть завершені і проведені ще судово-автотехнічні експертизи. Я думаю, що доказів у цьому провадженні достатньо, щоб скерувати його до суду. Однак це, швидше за все, буде також у вересні місяці».

До слова, сам міліціонер наразі знаходиться під вартою. Однак може вийти, якщо внесе призначену фемідою заставу у розмірі 35 тисяч гривень. В прокуратурі кажуть: факт обрання застави оскаржували, оскільки при важких злочинах суд вправі її не визначати.

ЮРІЙ ГУЛКЕВИЧ, прокурор Тернопільської області:

«Однак апеляційний суд з нами не погодився, і теж зазначив, що факт обрання застави теж не підлягає оскарженню. Він перебуває під вартою тільки в силу того, що він цю суму не вніс».

 

залишіть коментар