Сім’ї загиблих учасників АТО отримають грошову допомогу

Автор:     Опубліковано: 5 Серпня 2014 о 19:43    584 переглядів

Держава візьме під захист учасників АТО. Вже внесено зміни до близько двох десятків законодавчих актів. Відповідно, українські бійці мають змогу отримати ряд пільг, кажуть в облдержадміністрації.

ІВАН КРИСАК, перший заступник голови Тернопільської ОДА:

«Це стосується змін як в пенсійному забезпеченні, як в житлово-комунальному, де  знижки на комунальні послуги і квартплату доводяться до 75 відсотків, так і отриманні житла, черги на житло. Отримання кредитів на індивідуальне будівництво, отримання земельних ділянок під індивідуальне житлове будівництво».

За всіма мобілізованими на військову службу зберігається місце роботи, посада та середній заробіток. Разом з тим, вони набувають юридичного статусу військовослужбовців. Відтак, отримуватимуть відповідне грошове забезпечення.

ВОЛОДИМИР КАТИНСЬКИЙ, т.в.о. військового комісара Тернопільського обласного комісаріату:

«В першу чергу, військовослужбовці отримають грошове забезпечення нарівні з контрактниками. Ті військовослужбовці, які знаходяться в зоні АТО, вони отримають 100-відсоткову винагороду. Тобто, подвійне грошове забезпечення своє».

Учасників військових дій в зоні АТО також безкоштовно лікуватимуть. Однак наразі лише у вітчизняних медичних закладах. У разі встановлення інвалідності бійці отримають статус інвалідів війни.

ВОЛОДИМИР ІВАХОВ, заступник директора департаменту соціального захисту населення ОДА:

«Відповідно призначається пенсія у розмірі від 60 до 100 % грошового забезпечення, в залежності від групи інвалідності. Крім того, для інвалідів війни є цілий рад, більше 27,  соціальних гарантій. Це є пільги по комунальних послугах, це 100 відсотків зниження від вартості в межах норм споживання. Це і пільги по зв’язку, це і, знову ж таки, забезпечення ліками».

Якщо ж трапиться найгірше, то, хоч ніякі пільги не замінять батька чи чоловіка, обіцяють: родину загиблого напризволяще не залишать. В такому випадку сім’ї призначається пенсія по втраті годувальника та знижки на оплату комунальних послуг.

 ВОЛОДИМИР ІВАХОВ, заступник директора департаменту соціального захисту населення ОДА:

«На сьогоднішній день пенсія встановлюється в розмірі 40% грошового забезпечення загиблого військовослужбовця. Крім того, родина отримує також відповідний статус членів сімї загиблого чи померлого ветерана війни, згідно з Законом про статус ветеранів війни і гарантії соціального захисту. Їм надається також і 50-відсоткова пільга по оплаті комунальних послуг, палива в межах норм споживання».

Крім того, такі сім’ї отримають і разову грошову допомогу. Її розмір – сталий, 609 тисяч гривень, і не залежить від звання, посади чи вислуги років, а також від виду військової служби загиблого.

 

залишіть коментар