Особу, яку підозрюють у затриманні кореспондента, чекає експертиза

Автор:     Опубліковано: 29 Грудня 2014 о 19:22    285 переглядів

Про хід розслідування резонансних кримінальних проваджень розповіли в обласній прокуратурі. Зокрема, кажуть, 26 грудня повідомили про підозру за кількома статтями керівнику однієї з громадських організацій, через затримання журналіста Інтернет-видання «Доба» Назара Наджоги.

ЮРІЙ ГУЛКЕВИЧ, прокурор Тернопільської області:

«Частина 1 статті 146 Кримінального Кодексу і також за частиною 2 статті 171 Кримінального Кодексу – це є переслідування журналіста за виконання професійних обов’язків та критику. І, крім того, дії цієї особи ще кваліфіковано за частиною 1 статті 182 Кримінального Кодексу України – порушення недоторканості приватного життя».

На даному етапі, каже Юрій Гулкевич, слідчим підготоване клопотання до суду про обрання запобіжного заходу.

ЮРІЙ ГУЛКЕВИЧ, прокурор Тернопільської області:

«Це клопотання буде погоджено прокурором прокуратури міста Тернополя і до суду буде передано. Ми будемо просити суд обрати запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту».

Однак на цьому – ще не все. В ході досудового розслідування, каже прокурор області, виникли певні обставини, внаслідок чого з’явилася потреба у призначенні судово-психіатричної експертизи щодо визначення психічного стану підозрюваного.

Борються в правоохоронному органі, запевняють, і з корупцією в держустановах. До прикладу, ще одне резонансне провадження, яке, серед іншого, нещодавно призвело і до пікетування обласної прокуратури, стосується отримання неправомірної вигоди начальником реєстраційної служби Головного управління юстиції в області.

ЮРІЙ ГУЛКЕВИЧ, прокурор Тернопільської області:

«Прокуратурою області цій особі повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого частиною 3 статті 368 Кримінального Кодексу України. Мова йде про вимагання і отримання неправомірної вигоди через посередника у розмірі 40 тисяч гривень від керівника місцевого фермерського господарства». 

Рішення, запевняє Юрій Гулкевич, прийняли за результатами проведеної роботи, а не на виконання якихось вимог. Відповідно до ухвали суду від 26 грудня підозрюваному обрали запобіжний захід у вигляді тримання під вартою. Відповідно до вимог законодавства, феміда визначила і розмір застави. Сума немала – 365 тисяч гривень. Наразі, каже Юрій Гулкевич, даних про внесення підозрюваним коштів немає. Разом з тим, останній до 31 грудня може оскаржити міру запобіжного заходу.

 

залишіть коментар