У Тернополі вчили журналістів енергоефективності

Автор:     Опубліковано: 25 листопадаа 2015 о 19:33    355 переглядів

Про енергоефективність в українському житловому секторі у Тернополі говорили журналісти з трьох західних областей і представники Міжнародної Фінансової Корпорації.

ЗОЯ ГОПЦІЙ, радник з правових питань Проекту IFC Енергоефективність у житловому секторі України:

«Був такий форум ОСББ 5 років тому у Львові. І коли ми виступали і говорили про те, що це можна зробити в Україні, що люди можуть об’єднатися, люди можуть піти до банку за кредитами для того, щоб модернізувати свої будинки і сплачувати менше… чесно кажучи, на нас дивилися, як ми б із цирку приїхали і кажемо щось таке неймовірне з серії фантастики. Починаючи доносити інформацію до людей, ми зрозуміли, що саме брак інформації – це те, що зупиняє до розвитку взагалі нашої країни».

Під час семінару учасники обговорювали актуальні питання. Зокрема про управління багатоквартирним будинком. Про те, як тепломодернізація помешкань впливає на оплату комунальних послуг. А про набутий досвід Тернополя у сфері енергозбереження журналістам розповів міський голова.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Зробили аналіз споживання енергії в місті Тернополі і виявили, що при бюджеті міста в 2012 році 800 млн. гривень, споживання всієї енергії по місту йде понад 1 млрд. Тобто, споживається енергії будь-якої (газу, електрики і т. і.) більше, ніж є загальний бюджет міста Тернополя».

Вивчивши можливості економії, за останні роки в місті таки вдалося зменшити витрати газу на 20%. Окрім того, в Тернополі запустили проект термомодернізації житлового фонду.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Мешканці будинку мають можливість за формулою 30х70 (тобто 70% йдуть витрати з  міського бюджету, 30% – це фінансування, яке дають мешканці будинку) зробити цілий ряд робіт. Перше – це зробити встановлення індивідуальних теплових пунктів, лічильників тепла, утеплення фасадів, горищ, підвалів, заміна вікон у місцях загального користування. Це можна робити в комплексі, можна робити кожен вид зокрема. Те, що мешканці визначають для себе».

Однією з причин неактивної модернізації українцями своїх помешкань, учасники семінару вважають відсутність зрозумілих пояснень, як це робити та для чого. Кажуть, часто інформація про заходи з енергоефективності є неповною або непрофесійною. Це потрібно виправляти якомога швидше і, сподіваються, семінар у цьому допоможе.

ВОЛОДИМИР СЕРЕДЮК, журналіст, голова Ради голів ОСББ (м. Чернівці):

«Тому наше головне завдання – все ж таки зібрати різні точки зору по цьому питанню, їх систематизувати і, звичайно, людині подати інформаційний продукт, який би їй дозволив прийняти правильне рішення».

Організатори та учасники семінару переконані, робити свою домівку енергоефективною чи ні – українці повинні вирішити самі. Журналісти ж мають доступно донести людям аргументи за та проти.

 

залишіть коментар