Лікар-хірург із Тернополя отримав медаль від держави

Автор:     Опубліковано: 2 Грудня 2015 о 19:26    1 784 переглядів

Едуард Ремезюк – хірург із загальним стажем роботи у понад два десятиліття, лікар вищої категорії, кандидат медичних наук. У вересні 2014-го медик розпочав службу у складі  66-го військово-мобільного госпіталю. Більше року перебував на Сході, де надавав медичну допомогу військовослужбовцям та мирним мешканцям.

ЕДУАРД РЕМЕЗЮК, лікар-хірург  міської комунальної лікарні швидкої допомоги:

«Селидове, Курахове, Піски, Авдіївка – це такий бойовий шлях нашого 66 мобільного госпіталю. За перші 7 місяців роботи нашим госпіталем було проліковано більше 3 тисяч поранених, травмованих соматичних хворих. За цей період часу зроблено більше тисячі оперативних втручань, сотні життів врятовано. На одній із сесій Верховної Ради 66 військовий мобільний госпіталь був визнаний найкращою медичною установою нашої держави».  

Робота в польових умовах, розповідає Едуард Ремезюк, суттєво відрізняється від тієї, до якої звик тут, у Тернополі. Там  розраховувати, здебільшого, доводилося лише на власний досвід.

ЕДУАРД РЕМЕЗЮК, лікар-хірург  міської комунальної лікарні швидкої допомоги:

 «Тут немає масового поступлення хворих, а там – є масове поступлення хворих, коли одночасно може поступити 4-10-15 поранених. Тут є можливість і час провести додаткові методи обстеження. Там таких умов немає, там тільки грає роль твій особистий досвід і всі обстеження зводяться до мінімуму. Зі всіх обстежень – пораненого оглянули, подивилися, оцінили його стан – і зразу ж в операційну».    

Разом із українськими військовими Едуард Ремезюк пережив чимало моментів: як моторошних та небезпечних, так і таких, які вселяють віру, що у нас все буде добре.

ЕДУАРД РЕМЕЗЮК, лікар-хірург  міської комунальної лікарні швидкої допомоги:

 «Зима, мороз. А якраз цей обстріл застав хлопців із 79 аеромобільної бригади, вони в бані були. І буквально вони в цей підвал заскакують – шльопанці, в’єтнамки на босу ногу, напівроздіті. Мороз 20 градусів, обстріл іде дуже інтенсивно, і б’ють якраз точно по нам, все воно лягає зверху. Проходить 20 хвилин, 30 хвилин. Тут дивлюся, хлопець щось дуже зайнятий мобільним телефоном. Питають: «Що ти робиш?» «Та, фільм дивлюся». «А про що фільм?». « Та про любов». « Перекинеш, даш скачати?». «Звичайно». В ту хвилину я зрозумів, що буде в нас все нормально, і що ми переможемо».   

Заслуги тернопільського хірурга не залишилися непоміченими. Відповідно до Указу Президента, Едуарда Ремезюка нагородили медаллю.

ІВАН ГАЙДА, начальник військово-медичного клінічного центру Західного регіону:

«Це державна нагорода, «Медаль за військову службу». Вона надається за героїзм, проявлений при захисті суверенітету і цілісності нашої держави. В Указі президента це чітко сказано. За що, власне, Едуард Валерійович і нагороджений нею».    

залишіть коментар