На Тернопільщині смертельних випадків внаслідок грипу не фіксували

Автор:     Опубліковано: 14 Січня 2016 о 23:02    318 переглядів

В Україні відзначають зростання захворюваності на гострі респіраторні вірусні інфекції. За офіційною статистикою, протягом цього епідсезону, станом на 10 січня, від грипу померли 25 осіб.

ВОЛОДИМИР КУРИЛО, заступник директора департаменту охорони здоров’я ТОДА:

«В таких регіонах як Одеса, Харків, Донецька область дійсно є значний ріст захворюваності на гострі респіраторні вірусні захворювання, і наявні випадки, реєструються випадки важкого респіраторного синдрому, який проявляється, в більшості випадків, пневмоніями». 

Від грипу та ГРВІ страждають і мешканці Тернопільщини. З початку епідсезону, кажуть фахівці, захворіло близько 39 тисяч  осіб. З них більше 22 тисяч – діти. Троє людей померло внаслідок пневмонії. Однак, запевняють медики,лабораторні дослідженняпоказали, що в жодному із цих випадків причиною не був грип. Наразі ж, кажуть фахівці, на більшості території області рівень захворюваності не перевищує епідпорогу, за винятком Тернопільського району.

ВОЛОДИМИР ПАНИЧЕВ, начальник ГУ Держсанепідслужби в Тернопільській області:  

«Область, в цілому, в передепідемічному періоді. Циркулюють віруси грипу типу H1N1, циркулюють віруси, знову таки, підтверджені лабораторно, це H3N2. До речі, це віруси, які були прогнозовані і антигени до яких входять до складу вакцин сезонних. Тобто, ті люди, які щепилися рекомендованими вакцинами, мають певний захист».   

На момент підготовки сюжету на Тернопільщині зафіксували 4 випадки грипу H1N1, відомого ще як «свинячий» або «Каліфорнія». Нагадаємо, з цим вірусом українці познайомилися у 2009. На Тернопільщині тоді цей штам грипу забрав життя 26 людей.

СТЕПАН ДНІСТРЯН, директор ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України»:

«На відміну від того, яку ми мали ситуацію, коли була пандемія грипу в державі, багато дечого змінилося в нашій лабораторії. Тому що тоді, в основному, лабораторія була завалена діагностичними дослідженнями, тому що дуже різко погіршувалась ситуація. Просто наші люди не встигали різними методами, способами проводили ті дослідження. Але, в основному, ми не мали установки ПРЛ».

Після цього, каже Степан Дністрян, облаштували нову лабораторію та оновили діагностичне обладнання. І якщо у 2009 на встановлення діагнозу потрібно було близько доби, то тепер це вдається зробити значно оперативніше. Лабораторний центр, каже його директор, наразі інтенсивно працює. Щоправда, є проблема із закупівлею вартісних препаратів.

СТЕПАН ДНІСТРЯН, директор ДУ «Тернопільський обласний лабораторний центр Держсанепідслужби України»:

«Дуже дорогі. Нам треба заробляти дуже великі кошти. Було би добре, звичайно, якщо би ці функції взяла на себе держава і, все ж таки, по силі можливості, на такий сезон виділяла кошти. Тому що тест-системи дорогі, і деякі сягають і 15, і 20 тисяч. Таких грошей, звичайно, у нас на місці немає».

Загалом, до епідемії грипу та ГРВІ на Тернопільщині, запевняють, готові.

ОЛЕНА ГЕРАСИМЕНКО, головний позаштатний інфекціоніст департаменту охорони здоров’я ТОДА:

«В області є 284 ліжка інфекційних для дорослих і 243 ліжка для дітей. Стаціонар в Тернополі один дорослий на 50 ліжок, але на даний час проводиться капітальний ремонт, тому буде перепрофілізація в нашій лікарні відділу невідкладних терапевтичних станів і інших, при потребі. Також буде перепрофілізація ліжок в районах нашої області. На даний час ми передбачаємо закупити додатково ліки, деззасоби».

РОСТИСЛАВ ЛЕВЧУК, начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Тернопільської міської ради:

«Місто Тернопіль і заклади охорони здоров’я міста Тернополі в повному об’ємі готові до розвитку будь-яких ситуацій. Але, станом на сьогодні, ситуація передепідемічна і відповідає тим сезонним показникам, які спостерігаються щорічно».

Щодо профілактики, то звернути особливу увагу на стан свого здоров’я слід людям, які входять до так званих «груп ризику».

ЛАРИСА МАТЮК, головний позаштатний спеціаліст-терапевт департаменту охорони здоров’я ТОДА:

«Хворі з хронічними  захворюваннями органів дихання, серцево-судинними хворобами, а також люди, які приймають імуносупресанти, тобто, це є ревматологічні хвороби, хворі після пересадки органів, в нас є такі в області. А також – хворі, які мають СНІД або ВІЛ-інфіковані. І, звичайно ж, медичні працівники».

Медики наголошують – при перших ознаках захворювання одразу ж звертайтеся за кваліфікованою допомогою, адже зволікання може коштувати життя. У разі високої температури доцільно викликати лікаря додому.

залишіть коментар