У Тернополі вчаться заощаджувати енергоресурси по-європейськи

Автор:     Опубліковано: 14 Квітня 2016 о 19:04    540 переглядів

У Тернополі – «Тиждень сталої енергії». Один із заходів, який провели у його рамках – семінар «Муніципальні інвестиції в Україні – можливості фінансування та управління з E5P» Його мета –  підвищити усвідомлення важливості енергоефективності та заощадження енергоресурсів в Україні. Участь у семінарі, зокрема, взяли гості з Євросоюзу, керівники міжнародних фондів, посли та представники уряду України.

Міський голова Тернополя Сергій Надал розповідає: п’ять років тому в місті вперше зробили аналіз споживання енергії. Результати шокували. Відтак, енергоефективність стала одним із пріоритетів роботи місцевої влади. Зараз спільно з партнерами із міжнародних організацій у Тернополі втілюють в життя низку проектів.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Проект, який йде спільно з теплокомуненерго і Європейським банком реконструкції і розвитку, а також Фондом E5P, згідно якого ми отримали 10 мільйонів євро кредиту, 5 мільйонів євро E5P надав грантом місту Тернополю на реалізацію проекту реконструкції мереж теплопостачання і подачі гарячої води. На сьогоднішній день відбуваються тендерні процедури і початок закупівлі першого обладнання. Наступний проект – це проект, який реалізується спільно зі Світовим банком і «Тернопільводоканалом», реконструкція мереж водопостачання та водовідведення. Загальна сума інвестицій – понад 36,6 мільйонів доларів США».   

І це далеко не усі проекти, які реалізовуються або будуть реалізовуватися у Тернополі. Стосуються вони утеплення садочків та шкіл, закупівлі обладнання для котелень, залучення нових технологій та скорочення споживання енергоресурсів.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Загалом, десь маємо таку амбітну мету, протягом наступних декількох років, щоб місто Тернопіль отримало додатково в межах 3 мільярдів гривень інвестицій, які підуть, власне, в заміну мереж, в новітні технології, і, як наслідок, зменшення споживання енергоносіїв і адекватні тарифи, адекватні ціни для населення за ті послуги, які вони будуть купувати в наших комунальних служб».  

 АНДЕРС ЛУНД, керівник Фонду E5P:

«Я не думаю, що можна знайти якесь інше місто в Україні, де були залучені всі чотири міжнародні фінансові інституції. Чому банки готові позичати кошти місту Тернопіль? В Тернополі, і в області, вже тривалий час є стабільність, чого немає в інших областях України».

Отож, впроваджують нові технології не лише у Тернополі, а й на території області.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської ОДА:

«Ми утворили 26 новоутворених територіальних громад, що дає можливість безпосередньо ставити питання щодо можливості залучення наших громад до реалізації подібних проектів, і, зокрема, тих громад, в яких є міста. В минулому році ми здійснили переобладнання щонайменше 10 котелень на альтернативні види опалення, і це вже певні сигнали, які дають можливість щодо співпраці з міжнародними організаціями в напрямку модернізації системи теплозабезпечення Тернопільської області».

Йде мова і про будівництво сміттєпереробного заводу. Також, зі слів Степана Барни, серед пріоритетних, напрямки, що стосуються покладів альтернативних видів палива, які є на Тернопільщині, зокрема, торфу, і залучення під відповідні проекти додаткових фінансових ресурсів європейських та міжнародних організацій.

залишіть коментар