У «Мрії» почалась жнивна кампанія – 2016

Автор:     Опубліковано: 5 Липня 2016 о 19:12    468 переглядів

Агрохолдинг «Мрія» розпочав збір врожаю на своїх полях. Озимий ячмінь і ріпак вже молотять у найбільш «сухому» Борщівському районі. Далі планують збирати ярі ячмінь та ріпак, озиму пшеницю. Як розпочала жнива «Мрія», побачите у наступному сюжеті.

У 2016 році компанія «Мрія», яка обробляє землів Тернопільській, Львівській, Хмельницькій, Чернівецькій, Івано-Франківській та Рівненській областях, планує зібрати врожай із площі більше 150 тис. га, 89 тисяч з яких відведено під культури ранньої групи.

ВІКТОР КУХАРЧУК, операційний директор «МРІЯ Агрохолдинг»:

«У нас зараз посіяно 61 тис. пшениці, 8 і 8, тобто 26 тис. озимого і ярого ріпаку разом,  ячмінь – 11 тис., соняшник – 43 тис., кукурудза – 9 тис., картопля – 2 тис., квасоля – 300 га., сорго – 300, гороху трошки.  Основна структура вся».

У порівнянні з минулим роком, площа збору врожаю збільшилась наполовину, додає Віктор Кухарчук

ВІКТОР КУХАРЧУК, операційний директор «МРІЯ Агрохолдинг»:

«В минулому році план був 80 тис., працювали на 120 тис., а в цьому році вже 160 обробляємо і на наступний рік плануємо 160 тис. мати в обробітку землі».

На цьогорічні жнива агрохолдинг планує задіяти 83 власних  і 23 найманих комбайнів та близько 400 одиниць вантажного автотранспорту. Очищувати і зберігати зерно «Мрія» буде на власних елеваторах, загальна потужність яких складає близько 600 тис. тон.

До слова, частина врожаю, а це близько 30% усієї площі, була посіяна так званим розкидним способом.

ОЛЕКСАНДР ГЛАДУН, головний агроном «МРІЯ Агрохолдинг»:

«В нас в компанії практично є 60 тис. га. озимої пшениці, яка йде до збирання і 20 тис. га. було посіяно розкидальним способом, йшли «розкидачі» і заробляли турбо-максами. Також ярий ячмінь, який був посіяний 11 170 га., і з них практично 50 %  теж  було посіяно «розкидачами». Ячмінь і пшениця – ці, що сіялися «розкидачами», хоч багато говорили, що ми можливо не правильно робимо, не так на нас дивилися, але результат вийшов хороший».

Такий спосіб посіву допомагає рівномірно розподілити зерно та розкрити весь потенціал рослини, максимально наблизити її до природних умов, розповів головний агроном компанії. Також при засівах, окрім класичного обробітку землі, використовували і технології  No-till та Mini-till.

ОЛЕКСАНДР ГЛАДУН, головний агроном «МРІЯ Агрохолдинг»:

«Виходячи з тієї ситуації, яка в нас є техніка, ми стараємося щось робити по No-till, щось по Mini-till. Дуже багато посіяно соняшника, майже 50 % по No-till, пшениця теж. В нас є сівалки, які можна використовувати для нульового посіву, теж частина пшениці сіялась по No-till, частина по мінімальному обробітку. Ріпак ми сіяли все сівалками з мінімальним обробітком ґрунту».

Дана система посіву, окрім зберігання корисних властивостей землі, дозволяє ще й зменшити витрати усіх ресурсів, зазначив Олександр Гладун.

Паралельно зі збором врожаю агрохолдинг «Мрія» зараз займається і підготовкою ґрунту під посів озимих культур. Ефективно провести усі підготовчі роботи, компанії дозволяє оновлена, потужна сільськогосподарська техніка.

 

залишіть коментар