25-річницю Незалежності відсвяткували у Кременці

Автор:     Опубліковано: 25 Серпня 2016 о 19:23    879 переглядів

На Тернопільщині відзначили 25-ту річницю Незалежності. Чи не вперше місцем проведення основних обласних заходів став не Тернопіль, а районний центр. А саме – Кременець. Там, на неприступній Замковій горі, і стартувало святкування.

СТЕПАН БАРНА, голова Тернопільської облдержадміністрації:

«Понад 11 століть тут височіє нескорена фортеця. Фортеця, котра витримала не одну агресію, починаючи від монгол, і жодного разу не скорилася. Ми маємо чим гордитися. Ми маємо славну історію, ми маємо добрі надбання і ми маємо добрі традиції. Цього року ми започаткували цю традицію».   

На руїнах фортеці учасники дійства спільно переглянули трансляцію військового параду, що відбувався у Києві, передали вітання зі святом усій Україні. А ще, серед іншого, там вручили відзнаки військовослужбовцям-учасникам бойових дій – медалі «За військову службу Україні».

ВІКТОР ОВЧАРУК, голова Тернопільської обласної ради:

«Важкою долею і великою ціною крові було завойовано нашу незалежність. І вічна пам’ять тим, хто віддав свої життя. Вічна слава тим воїнам-героям, які сьогодні боронять нашу незалежність на східних кордонах нашої держави. Тож, шановні друзі, я бажаю вам незламної віри в те, що Україна і, ми разом всі,  пройдемо цей важкий шлях з мужністю, і ми станемо сильними у розбудові нашої України».

ЮЛІЯ:

«Це незалежність, здобута багатьма попередниками. Але, в цілому, це крок до нашого майбутнього світлого. Як би там не казали, що за комунізму жилося легше, а зараз – набагато тяжче, але, насправді, не все так, як воно говориться. Хто знає, хто був отам в АТО, хто відчував в отих родинах, вони розуміють, що це таке».   

МАРІЯ:

«Це свято всієї України, всього нашого народу. Не тільки українців, а й других національностей, які населяють нашу Україну».  

Також під час дійства відзнаки отримали ті, хто народився разом із Незалежністю. А молоді люди, яким 24 серпня виповнилося 16, отримали свої перші паспорти.

РОМАН ЦЕТНАР, отримав паспорт:

«Коли назвали моє ім’я, в мене руки затрусилися. Не потрібно їздити, виробляти, а тут тобі така честь, ти поїдеш, тобі урочисто вручать паспорт… Море емоцій».   

Втім, урочистості на Боні – не все, що приготували до свята. До прикладу, посадовці разом із молоддю випробували один із веломаршрутів.

СЕРГІЙ СІМЧУК, голова Кременецької райдержадміністрації:

«Гостинний і мальовничий маршрут буде пролягати такими територіями, де буде ліс, де буде піднесення, де будуть спади. Тому з цими хлопцями, я думаю, дружно ми подолаємо цей маршрут».

НАЗАР ІВАНЮК:

«Ми їдемо заради розваги і щоб ще більше пізнати Кременецький край».

МАКАР ПОПОВИЧ:

«Щоб не сидіти вдома, щоб не грати комп’ютери кожен день. Треба виїхати раз в тиждень, покататися».

Наразі є чотири веломаршрути, які проходять мальовничими місцями Кременецького та Шумського районів.

НАЗАР ЯВОРСЬКИЙ, начальник відділу туризму ТОДА:

«Загалом, це реалізовано спільний проект національного природного парку «Кременецькі гори» і ТОДА. В рамках фінансування «Програми розвитку туризму на 2016-2020 р.р.» ми також виділили з бюджету кошти для того, щоб прознакувати промарковані веломаршрути. Власне, знакування ми приурочили 25-й річниці Незалежності. Ці маршрути вже є зараз прознаковані і сьогодні, коли ми будемо їхати, ми вже будемо чітко бачити, який маршрут. Ми обрали 102-й маршрут, оскільки він проходить через центр міста. Ми зможемо подивитися і Кременець, і показати кременчанам хороший приклад». 

Втім, не лише веломаршрути повинні приваблювати гостей на Кременеччину та на Тернопільщину загалом. Презентували і нові туристичні знаки.

НАЗАР ЯВОРСЬКИЙ, начальник відділу туризму ТОДА:

«Багато областей такі знаки встановлюють, і ми вирішили, скажемо, також не пасти задніх. Ми розпочали цю ініціативу якраз з міста Кременець. Чим він особливий цей знак – це тим, що ми не розробляли якусь систему піктограм, а показали фотографії кольорові, де дуже гарно, добре видно об’єкт. Назви цих об’єктів нанесені світло відбивною плівкою, тобто, в темноті назви об’єктів буде видно. І, скажемо, це також один з магнітів для туристів».   

Поки що встановили два таких знаки – на в’їздах у Кременецький район з боку Рівного та Тернополя. Втім, чиновники сподіваються, що в подальшому вони з’являться неподалік інших міст та районів області.

Також у рамках святкування центральною частиною Кременця пройшла урочиста хода від пам’ятника Тарасу Шевченку до райдержадміністрації, де і розмістили основну сцену.

МИХАЙЛО ГОЛОВКО, народний депутат України:

«Це була заповітна мрія не одного покоління кращих синів і дочок, які боролися, воювали, вірили, що прийде той момент, що українці стануть господарями на своїй Богом даній землі. Нам дорікали – от ви незалежність українську отримали безкоштовно, на тарілочці. Ні, ми цю незалежність виборювали і платили велику ціну. Як і в 20 столітті підчас визвольних змагань, так і зараз ми платимо величезну ціну, плату за нашу самостійність і незалежність».

Під час концерту кременчан та гостей міста розважали аматорські та професійні колективи. Втім, було чим зайнятися і довкола сцени. Зокрема, протягом дня там ярмаркували місцеві умільці.

НАДІЯ ВОЛОЩУК, майстер народної творчості:

«Просто звичайна, сама елементарна лялька-мотанка така ігрова, з тканини. Це є каркасна така лялечка. І різні лялечки, обереги. Приносять радість, задоволення, естетичне задоволення, і натуральний матеріал. Навчаємо діток, заодно – і жителів міста, і гостей. Сьогодні багато гостей, так що ми ділимося досвідом».

ТЕТЯНА БАЛБУС, художниця, член Національної спілки народних майстрів України:

«Тут я представила аплікації за мотивами Марії Приймаченко. І такі кулони-обереги з символами писанкарства, знаки зодіаку. І живопис акварельний, архітектурний пейзаж Кременця. Робиться так, в вільний час. Часом – на одному диханні, часом робиться кілька днів, якась ідея прийде, поки підбереш кольори, поки це…»

Знайшли собі заняття і діти. До прикладу, сміливці могли спробувати підкорити надувну «скелю».

 

залишіть коментар