Тернополянам-добровольцям нададуть статус учасника АТО

Автор:     Опубліковано: 20 Жовтня 2016 о 19:00    408 переглядів

Відтепер на Тернопільщині добровольці, які брали участь в Антитерористичній операції, офіційно матимуть статус учасника АТО. Однак, визначатиме тих, хто його заслуговує, відповідна комісія, створена при обласній державній адміністрації.

Врегулювати питання щодо надання статусу учасника АТО добровольцям – таке завдання передусім поставили перед собою члени відповідної новоствореної комісії. Наразі отриманий статус діятиме лише на території Тернопільщини.

ЮРІЙ ЮРИК, заступник голови Тернопільської ОДА

«29 вересня розпорядженням голови ОДА затверджено склад такої комісії, положення про її діяльність, необхідно вернутися трошки в історію і наголосити на тому, що 20 липня 2016 року на сесії Тернопільської обласної ради було прийнято рішення про підтримку Закону України про внесення змін до деяких законодавчих актів України, щодо гарантій соціального захисту осіб, які добровільно захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, було звернення громадських організацій до обласної ради, на це рішення обласної ради, розпорядженням голови створена дана комісія».

До складу комісії входять представники облдержадміністрації, обласної ради та  громадських організацій. Добровольцям, для присвоєння їм  статусу учасника Антитерористичної операції, необхідно подати документи у департамент соцзахисту населення облдержадміністрації.

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської ОДА

«Це відповідна заява встановленого зразка, яка затверджена головою обласної державної адміністрації і зареєстрована управлінням юстиції, дві фотокарточки, копія паспорта, копія ідентифікаційного коду, висновок місцевої громадської організації, щодо участі у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на сході України, завірений підписом і печаткою і довідка, яка видана добровольчим формуванням, в яких перебували чи перебувають заявники про участь в бойових діях».

Це стосується й інших матеріалів, до прикладу: виписки з лікувальних закладів про отримані поранення, участь у складних військових операціях та  всі інші документи, які підтверджують участь  в АТО  у складі добровольчого формування (фото, відео, покази свідків).

ВАДИМ БОЯРСЬКИЙ, директор департаменту соціального захисту населення Тернопільської ОДА

«Після цього, департаментом соціального захисту населення облдержадміністрації формується пакет документів на кожного заявника, який буде переданий на розгляд комісії і після рішення комісії буде встановлений статус  учасника-добровольця АТО, після цього буде видано посвідчення, форма якого також затверджена цим же ж самим розпорядженням, яким створена комісія».

Представники комісії, запевняють процес надання статусу буде максимально прозорим і чесним, вони слідкуватимуть за тим, аби його отримали справжні учасники АТО. Засідання будуть відкритими.   І, припускають, вже у 2017-му добровольці з Тернопільщини  матимуть можливість користуватися усіма передбаченими пільгами в межах області, розповідає член комісії Катерина Бойко.

 КАТЕРИНА БОЙКО, член комісії

 «Минулого року внесений законопроект у Верховній раді за номером 1056, він передбачає внесення поправок і доповнень до діючого Закону України про соціальний захист ветеранів війни, в частині добровольців. І ми віримо, що все-таки рано чи пізно цей законопроект буде прийнятий і ми будемо мати статус учасника бойових дій для добровольців на державному рівні. Все-таки мені би хотілося, щоб цей статус поширювався на всю Україну, тому що ми знаємо, що хлопці воюють без статусів, без пільг і без зарплат».

До слова, за детальнішою інформацією, щодо подання документів на визнання та встановлення статусу  учасника АТО звертайтеся за номером телефону 097 851 57 70.

 

залишіть коментар