На сесії міськради вирішили надати пільги добровольцям та обговорили Генплан

Автор:     Опубліковано: 27 Лютого 2017 о 19:25    486 переглядів

Минулої п’ятниці розпочала роботу 14-та сесія міської ради. У порядку денному – близько 320 питань. Втім, розглянути депутати встигли лише частину з них. Серед іншого, внесли зміни до комплексної програми протидії злочинності «Безпечне місто». Мова йде про спільні заходи муніципальної, Національної поліції, Нацгвардії, військових формувань щодо забезпечення правопорядку. Змін зазнала і програма «Турбота». Відповідно до них, бійцям добровольчих батальйонів, які мешкають у Тернополі, компенсують 75 % вартості комунальних послуг.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«На даний час учасникам бойових дій, які мають офіційне посвідчення, надається відповідна державна пільга на сплату комунальних послуг. А ті тернополяни, які були учасниками добровольчих батальйонів і не отримали документа учасника бойових дій, вони не мали відповідної компенсації. Тому було прийняте рішення, що такі компенсації будуть робитися за рахунок коштів міського бюджету. Власне, перелік цих добровольців, їх визначення, затвердження буде робитися спеціальною комісією на рівні області, яка буде видавати документ, який буде підтверджувати, що ця людина має право на отримання таких пільг».       

Інші зміни до цієї програми передбачають, що ветерани ОУН-УПА отримуватимуть по 500 гривень до пенсії.  Крім того, оскільки у 2017 році чимало пам’ятних дат, які пов’язані з історією України, депутати вирішили оголосити 2017 рік у Тернополі роком звитяги українського духу.

Серед іншого, прийняли  обранці і рішення про перерахунок плати за послуги з централізованого опалення в період з 1 по 18 грудня 2016 року для мешканців багатоквартирних будинків, де немає теплових лічильників.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Є законодавчі документи, які, в принципі, дають нам можливість ці питання врегулювати, тому що в той час була нарахована максимальна ставка сплати за послуги по теплопостачанню. Зараз маємо можливість зробити перерахунок для мешканців два з половиною мільйони гривень. Будуть проведені відповідні перерахунки, ці кошти будуть або повернені тернополянам як зайво сплачені, або враховані в рахунок наступних платежів».    

Внесли на сесії також зміни і доповнення до Положення про управління муніципальної поліції. Зокрема, тепер його працівники стежитимуть  за дотриманням правил благоустрою та правил використання Тернопільського ставу. Виділили і кошти для придбання спеціального човна та іншого обладнання, аби муніципальна поліція змогла проводити патрулювання. Крім того, її наділили правом брати участь у перевірках щодо дотримання законодавства про працю.

Приступили обранці і до розгляду питань, які останнім часом на слуху – внесення змін до Генерального плану та зонування території міста. Зі слів Сергія Надала, оскільки вони викликали неабиякий резонанс, до голосування поки вирішили не приступати, аби дати всім охочим більше часу для детального ознайомлення та обговорення.

СЕРГІЙ НАДАЛ, міський голова Тернополя:

«Ми встигли заслухати думки і тернополян, і представників громадських організацій, і депутатського корпусу, також почули доповідь архітектора. Завжди прийняття Генерального плану викликає особливий інтерес, тому що це перспектива розвитку міста на наступні 5 років. Створена відповідна робоча група, яка має опрацювати всі вказані зауваження чи пропозиції, які вносилися громадськістю або депутатами, запропонувати узгоджену пропозицію, яким чином їх можна вирішити з користю для міста Тернополя».  

Коли дана група завершить свою роботу, а це, вважає Сергій Надал, займе близько тижня, депутати зберуться на наступне засідання сесії.

залишіть коментар