Попри генетичну аномалію, ці діти й дорослі здобувають знання, розвиваються і насолоджуються життям. 21 березня світ відзначає День людей із синдромом Дауна.
Вперше цей день провели 2006 року. Його ініціювали Європейська асоціація Даун-синдром (EDSA) та Всесвітня асоціація Даун-синдром (IDSA). Пізніше, у 2011 році, Генеральна асамблея ООН оголосила 21 березня Всесвітнім днем людей із синдромом Дауна. Дату обрали невипадково, бо синдром Дауна являє собою трисомію (березень – третій місяць року) за 21 хромосомою (тому і 21 березня).
Дитина з синдромом Дауна має уповільнений розвиток у порівнянні з однолітками. Проте, майже всі діти з синдромом Дауна можуть навчитись самостійно ходити, їсти, одягатись, говорити, грати та товаришувати з однолітками, ходити до школи, займатись спортом, творчістю тощо. Тобто, робити те, що вміють робити інші діти.
Коефіцієнт інтелекту більшості дітей з синдромом Дауна буває від легкого до помірного ступеня затримки інтелектуального розвитку. У даний час немає ніяких сумнівів у тому, що діти з синдромом Дауна мають здатність до навчання.
Тривалість життя осіб з синдромом Дауна не відрізняється від середньої. Нерідко вони здобувають освіту, навіть вищу, створюють власні родини, отримують професію та працюють.
Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Тернополя та області.